Advert

VALİ DAĞLI’NIN '25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ' MESAJI

“25 Kasım, kadınlara yönelik şiddet konusunda farkındalık oluşturmak, soruna ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılmasını sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında alınan kararla ‘Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü

VALİ DAĞLI’NIN '25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ' MESAJI

‘Özelde ailenin, genelde ise toplumun temelini oluşturan kadınlarımıza yönelik her türlü şiddet, ayrımcılık ve istismarı önlemeye yönelik olarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda etkin bir mücadele verilmektedir.

Günümüzde devletlerin gösterdiği ilerleme ve gelişmişlik, kadına duyulan saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülmektedir. Ülkemizde de kadınlarımızın her zaman hak ettiği değeri görmesi, rahatça hayatın her alanında aktif rol alabilmesi ve şiddetle mücadele kapsamında önemli adımlar atılmakta, yasalarda köklü değişikliklere giderek kadın-erkek eşitliği ilkesini daha da güçlendirilmekte, temel kanunlarda yapılan reformlarla mevzuatlarımız kadın-erkek eşitliği ilkesini gözeten ve kadına yönelik şiddete sıfır tolerans tanıyan bir yapıya kavuşturulmaktadır.

Bu bağlamda ilimizde de Valiliğimiz koordinasyonunda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca kadınlara yönelik şiddet ve istismar olaylarının önlenmesi için gayretli çalışmalarımız devam etmektedir.

Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini bizden hiç bir zaman esirgemeyen, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın hiçbir zaman gündem oluşturmadığı bir dünyada yaşayabileceğimize yürekten inanıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI