Advert
Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİRDEN 2000 ADET CEVİZ FİDESİ DESTEĞİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 Yılı Samsun ilinde sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında, ceviz fidesi desteği sağladı.

BÜYÜKŞEHİRDEN 2000 ADET CEVİZ FİDESİ DESTEĞİ

İlçemizde ceviz üretimini geliştirmek amacıyla, Samsun Büyükşehir Belediyesince 2020 Yılı Samsun ilinde sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında, ceviz bahçesi tesisleri kurmak amacıyla İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından muhtelif mahallelerde belirlenen çiftçilere bedelsiz olarak 2000 adet 'Chandler' cinsi aşılı ceviz fidanı dağıtımı gerçekleşmiştir. Dağıtım, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde İlçe Müdürü Mehmet GÜREŞ ve teknik personeller tarafından gerçekleşmiştir.

Ceviz fidan fiyatının yüksek olmasından dolayı da çiftçilerimiz ekonomik olarak zorlanmakta, ceviz yetiştirmek isteyen çiftçilerimiz güvenilir, aşılı fidan temin etmekte güçlüklerle karşılaşmaktaydılar. Bu proje ile yöremizin iklim ve toprak yapısına uygun ceviz fidanları ile verimi yüksek kapama ceviz bahçeleri kurulacaktır. Çiftçilerimize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her türlü teknik destek verilecek olup, daha fazla finans kaynaklarının bulunmasıyla yeni projeler yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU