Advert

BÜYÜKŞEHİRDEN YAKAKENT’E 1500 ADET CEVİZ FİDESİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 Yılı Samsun ilinde sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında, 1500 Adet ceviz fidesi desteği yapıldı.

BÜYÜKŞEHİRDEN YAKAKENT’E 1500 ADET CEVİZ FİDESİ

Samsun Büyükşehir Belediyesince 2020 Yılı Samsun ilinde sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında, ceviz bahçesi tesisleri kurmak amacıyla Yakakent İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 25 Çiftçiye bedelsiz olarak 1500 adet 'Chandler' ve fernor cinsi aşılı ceviz fidanı dağıtımı gerçekleşmiştir. Dağıtımı, Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kökduman ve teknik personeller tarafından dağıtım gerçekleştirildi.

Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kökduman, Ceviz fidan fiyatının yüksek olmasından dolayı çiftçilerimiz ekonomik olarak zorlanmakta, ceviz yetiştirmek isteyen çiftçilerimiz güvenilir, aşılı fidan temin etmekte güçlüklerle karşılaşmaktaydılar. Bu proje ile yöremizin iklim ve toprak yapısına uygun ceviz fidanları ile verimi yüksek kapama ceviz bahçeleri kurulacaktır. Çiftçilerimize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her türlü teknik destek verilecektir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET