Advert

ALAÇAM'DA YASAKLA BİRLİKTE SESSİZLİK HAKİM OLDU

Alaçam'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla ilçede sessizlik hakim oldu.

ALAÇAM'DA YASAKLA BİRLİKTE SESSİZLİK HAKİM OLDU

Alaçam'da, en işlek caddelerinden Bafra Caddesi, Lise caddesi ile Beşyol mevkii ve Cumhuriyet meydanı, kısıtlamanın başladığı saate yakın tenhalaştı. Kontrollere başlayan ekipler de iş yeri sahiplerini, sürücüleri ve vatandaşları kısıtlama konusunda uyardı.

Hafta içi Saat 20.00’de iş yerleri kapatılıp 21.00’de ise sokağa çıkma kısıtlamaları başlıyor. Vatandaşların cezai duruma düşmemeleri için Saat 20.00. iş yerlerini kapatmaları Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu kararı ile duyurulmuştur.

Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu kararı ile hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında fırınların çalışabileceğini; market, bakkal, manav, kasap, şarküteri ve kuruyemişçilerin 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebildiğini duyurdu.

Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu kararı ile Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilmesine, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmamasına, lokanta ve restoran tarzı işyerlerinin, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olmasına, (gel-al şeklinde hizmet sunumuna izin verilmemesine) yeni bir karar alınıncaya kadar ilimiz genelinde sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içerisinde yer alan günlerde (pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma) 21.00 ile 05.00 saatleri arasında uygulanmasına karar verilmiştir.

Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu kararı ile 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızın 18.11.2020 tarihli ve 19161 sayılı İçişleri Bakanlığı genelgesi ve belirlenen saatler içerisinde (10.00-13.00, 13.00-16.00 saatleri arası) şehir içi toplu ulaşım araçlarını (tramvay, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarının kısıtlanmasına, şehir içi toplu ulaşım araçlarında yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla ilgili mahalli idarelerce alınması gereken tedbirlerin (sefer sayısının artırılması, denetim vb.) gerektiğinde İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenmesine, cenaze namazlarının vefat edenlerin yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınmasına, nikahlar ve nikah merasimi şeklindeki düğünlerin de gelin ve damadın yakınları dahil en fazla 30 kişi ile düzenlenmesine, kış mevsimi nedeniyle kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirilen bu süreçte vatandaşlarımızın evlerde misafir kabulünün salgının bulaşma/yayılım hızını artırdığı göz önüne alındığında? evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi toplulukların bir araya geleceği etkinliklere müsaade edilmemesine karar verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI