Advert

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Hasan Özdemir, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ‘3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’ MESAJI

Engelli olmanın herkes için her an başa gelebilecek bir durum olduğuna dikkat çeken AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Hasan Özdemir: toplumsal farkındalık ve duyarlılığın artarak devam etmesi gerektiğinin altını çizdiği mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli olmak, sadece bir sağlık sorunu değildir; ekonomik, hukuki ve sosyal bir durumdur. Onların hayata eşit şartlarda katılmalarını sağlamak; sağlıktan istihdama, bilimden sanata önlerini açmak için 19 yıldır var gücümüzle çalışıyoruz. Daha kuruluşumuzun ilk günlerinde, 2001 yılında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, 81 ilimiz ve ilçe teşkilatlarımızda, hayata geçirdiğimiz, Engelli Koordinasyon Merkezlerimiz (EKM), bu meseleye ne denli köklü baktığımızın göstergesidir. Duyarlılığımız ve çalışmalarımız artarak devam ediyor.

HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİLİR…

 “Engelli olma hali hepimizin başına gelebilir, hepimiz bunu yaşayabiliriz. Bu engelleri aşmanın sorumluluğu ise toplum olarak her kesimin omuzlarında. Farkındalık ve duyarlılık arttıkça, engelli kardeşlerimizin hayata ve üretime katılmalarındaki engeller de ortadan kalkacaktır. Onlar zaten kendi dünyalarında zincirlerini kırabilecek hissiyat ve becerilere sahip bireyler olarak öne çıkmayı başarmaktadır. Eğitimden teknolojiye, siyasetten spora kadar bunun örnekleri oldukça çoktur. Bizlere düşen, her şeyden önce anlamak, hareket alanlarını genişletecek, özerk haklarını teslim ederek kendilerini geliştirebilecek tedbir ve teşvikler oluşturmaktır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde asıl engelin kararan kalplerde olduğunun unutulmamasını diliyor, tüm engelli kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Her birini sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI