Advert
Advert
Advert

ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Tüm yurtta Cuma akşamı saat 21.00 itibarı ile başlayan sokağa çıkma kısıtlamasında Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri sokağa çıkma kısıtlamalarında denetimlere ara vermedi.

ALAÇAM’DA DENETİMLER DEVAM EDİYOR

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar: Denetimlerin, vatandaşların sağlığı ve güvenliği için yapıldığını vurguladı, "Bizler bu denetimlerde vatandaşlarımızın daha duyarlı olması, daha hassas olması için uyarılarda bulunuyoruz. Özellikle bu konuda, ısrarla kurallara uymadıkları zaman da gerekli cezai işlemleri yapıyoruz. Bu, bizim arzu ettiğimiz, istediğimiz bir durum değil. Herkesin kurallara uymasını bekliyoruz. Bu amaçla yapılan denetimlerin faydalı olduğunu görüyoruz." diye konuştu.

Maske kuralına büyük oranda uyan vatandaşlara teşekkür eden Akar, bu duyarlılığı ve hassasiyeti, özellikle ev ziyaretleri yapmayarak ortaya koymalarını istedi.

Tüm Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta iç her gün saat 21:00 - 05:00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısı ile hafta son 5Aralık Cumartsi ve 6 Aralık Pazar günü sokağa çıkma kısıtlamaları çerçevesinde Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçenim önemli noktası olan Bafra Caddesi Beşyol mevkiinde denetimler gerçekleştirdi. Araçları tek tek durdurarak denetim gerçekleştiren ekipler, belgeli bir şekilde mazereti olan vatandaşlara kolaylık sağlayarak, geçişlerine izin verirken, maske konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulundular.

İlçede ise açık bulunması gereken market, manav, fırın ve kuruyemiş satan yerler haricinde açık iş yerleri olmadığı gözlerden kaçmadı.

İlçe merkezinde geçen haftaki vaka sayılarında büyük oranda düşüş var. Bu gidiş ile inşallah bu virüsü hep birlikte yeneceğiz. Evde Kal Alaçam Hayat Eve Sığar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU