Advert

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BU AKŞAM BAŞLIYOR!

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs tedbirlerini içeren genelgeyi 81 ilin valiliğine göndermişti. Kısıtlamalara göre bu hafta sonu 56 saat, hafta için her gün 8 saat sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor.

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BU AKŞAM BAŞLIYOR!

Koronavirüs vaka sayılarının son dönemde hızla artmasının ardından geçtiğimiz hafta kabine toplantısında alınan kararla birtakım yeni kısıtlamalar hayatımıza girmişti. Alınan tedbirler kapsamında uzaktan eğitime yılsonuna kadar devam edilmesi, bazı iş yerlerinin çalışma saatleri ile ilgili düzenleme, restoran ve kafelerde paket servis uygulaması, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ve 20 yaş altı için uygulamaya koyulan sokağa çıkma yasağı kararları alınmıştı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BUGÜN BAŞLAYACAK? 

"Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" ve "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" başlıklı genelgeler kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonu sokağa çıkma Pazartesi 05:00'a kadar kesintisiz olarak Türkiye'nin 81 ilinde uygulanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla bazı yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasındaki sürelere uymak için, istisna getirilenler dışındaki tüm iş yerleri hafta içi saat 20.00'de kapanacak. Kısıtlama kapsamında, hafta içi ve hafta sonu ekmek üretilen fırın/unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin ekmek satan bayileri açık olacak.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında satış yapılamayacak. Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI