Advert

ALAÇAM'DA BALIKÇILAR KOVİD-19 TEDBİRLERİ ALTINDA AĞLARINI ONARIYORLAR

Av sezonunun devam etmesi ve havaların bozuk olması nedeni ile denize çıkamayan ve teknelerini limanlara demirleyen balıkçılar, maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak ağlarının bakımını yapıyor.

ALAÇAM'DA BALIKÇILAR KOVİD-19 TEDBİRLERİ ALTINDA AĞLARINI ONARIYORLAR

Alaçam toplu Limanda, Kovid-19 salgınına karşı önlemlerini alan balıkçılar, sosyal mesafe kuralına uyup maske takarak zarar gören ağlarını imece usulüyle onarıyor. 20 yıldır bu mesleği yapan İmdat Yetmişbir hem çalıştı hem de anlattı. Sezonun çok verimli olmadığını ve beklentilerimizin çok altında olduğunu buna karşılık birde korona virüs salgını girdiğini belirterek, kötü bir başlangıç yaptık yirmi yıldır bu mesleği yapıyorum bu kadar kötü bir sezon olmadığını belirtti. Ağ bakımının balıkçılıkta çok önemli olduğuna işaret eden İmdat Yetmişbir, "Bir balıkçının ağı sağlam olacak. Bu bakım ağların olmazsa olmazdır. Onun için sezonu bitirmeden ağ bakımı yapıyoruz. Böylelikle yeni sezonun da hazırlıklarını yapmış oluyoruz." Dediler

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kaldıklarını bu zaman zarfında ise yağmur altında ağlarını onarmakla geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI