Advert

VALİ DAĞLI’NIN ‘SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü’ Mesajında şunları söyledi:

VALİ DAĞLI’NIN ‘SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ’ MESAJI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü’ Mesajında şunları söyledi: Tarihimizde ve toplumsal hafızamızda derin izler bırakan Sarıkamış Harekâtı; Mehmetçiğin vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarabilmek amacıyla Allahuekber Dağlarında şehadete ulaştığı büyük bir fedakârlık örneğidir.

        Birinci Dünya Savaşında mücadele ettiğimiz Doğu Cephesi, Sarıkamış’ta Ruslar tarafından işgal edilen Kars, Ardahan ve Batum’u geri alabilmek, Doğu Anadolu’yu düşman işgaline karşı savunabilmek amacıyla açılmıştı.

      Ağır kış şartlarında eksi 30 dereceye varan dondurucu soğukta Allahuekber Dağlarını aşarak Sarıkamış’a ulaşabilmek için yılmadan mücadele eden vatan evlatlarına; kar, fırtına ve soğuk geçit vermemiş, on binlerce kahraman Mehmetçiğimiz düşmanla karşı karşıya gelemeden şehit düşmüştür.

          Düşmanın dört bir yandan saldırdığı ve uzun yıllar süren savaşlarda canını ortaya koyan Mehmetçiğin naaşları uzun bir süre Allahuekber Dağlarında kar ve buz altında kalmıştır.

        Bugün üzerinde yaşadığımız Vatanımız, gururla göndere çektiğimiz şanlı Bayrağımız varsa bunu Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da bağımsızlık uğruna mücadele etmiş, can vermiş şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.    

       Bu vesileyle başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kanlarını vatan toprakları uğrunda feda eden bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI