Advert
Advert

Kaymakam Zaman Daire Amirleri ve Muhtarlarla Güvenlik Toplantısında Buluştu

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN Daire amirleri ve muhtarlar düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Kaymakam Zaman Daire Amirleri ve Muhtarlarla Güvenlik Toplantısında Buluştu

Alaçam Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Samet Kuruçelik, daire amirleri ve muhtarlar katıldı. Toplantıda daire amirleri sivil toplum kuruluşları başkanlarına ve muhtarlara hitaben gündemdeki konular hakkında bilgilendirme yapan Kaymakam Zaman, “Bu tür toplantılar bundan böyle kaymakamlık tarafından düzenli bir şekilde daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar olarak her ay, halk toplantıları ise ayda bir gerçekleştirilecektir” dedi.

            Kaymakam Fikret ZAMAN Başkanlığında Daire Amirleri ile birlikte “Güvenlik” ve “Muhtarlar” toplantısı 21 Kasım 2018 Çarşamba günü Saat:10.00’da Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda yapıldı.

            1- Bafra Sosyal Hizmetler Müdürü Muzaffer ŞAHİN tarafından genç, çocuk yaşlı, kadın ve engellilere yönelik yapılan sosyal yardımlar ve desteklerle ilgili bilgilendirme yapıldı.
            2- Toplantıda Bafra İŞ-KUR Müdürlüğü Personeli Ayhan AKDENİZ tarafından engelli ve eski hükümlülere kendi işlerini kurma anlamında İŞ-KUR tarafından destekleme verildiği, desteklemeden faydalanmak isteyenler için başvuru şartları anlatıldı.

            3- Toplantıda güvenlik, yardıma muhtaç vatandaşlar, yolların asfaltlanması içme suyu meseleleri gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu. Daire Amirlerimizin ve Muhtarlarımızın birlik içinde vatandaşa hizmet odaklı çalışmalar yapmaları istendi.

            Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe içerisinde yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Kış koşulları nedeni ile yukarı mahallelerimize devam eden çalışmaların şimdilik durdurulduğunu dile getirerek havaların normale döndüğü zaman tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz dedi.

            İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık ve İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik'de güvenlik konuları hakkında muhtarlara bilgiler verdiler. son zamanlarda telefon dolandırıcıları konusunda bu tür telefonları itibar edilmememsi ve hemen 155'i arayarak bilgi verilmesi konusunda uyarılarda bulundular.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ