Advert

ALAÇAM'DA TÜM OKULLARINDAN İSTİKLAL MARŞI SESLERİ YÜKSELDİ

Alaçam'da bulunan okulların tamamında bayrak töreni yapıldı, İstiklal Marşı okundu.

ALAÇAM'DA TÜM OKULLARINDAN İSTİKLAL MARŞI SESLERİ YÜKSELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın çağrısı üzerinde ilçede bulunan Cumhuriyet İlkokuluda öğretmenler, veliler ve evlerde kalan vatandaşların balkondan destekleri ile tören düzenlendi. Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde İstiklal Marşı okurken vatandaşlar ise evinin balkon ve camlarına Türk Bayrakları asarak bu coşkuya ortak oldu.

Tören sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, "2020-2021 eğitim-öğretim yılı salgının gölgesinde belli kademelerde başlamıştı. Belli sınıflar düzeyinde yüz yüze eğitimi de başlatmıştık. Ancak salgının hızını artırması neticesinde yeninden yüz yüze eğitime ara verildi. Yaklaşık 1 aydan beri yüz yüze eğitim yapamıyoruz. Böylesi bir ortamda okulu canlı tutmak tekrar açılacağımız günlere belki yürürken o heyecanımızı toplumla paylaşmak için okullarımızın yeniden ses vermesini arzu ettik. Bakanlığımızın talimatıyla 81 ilde olduğumuz gibi Alaçamımızda da bugün bütün okullarımızda saat 10.00 itibarıyla İstiklal Marşımız söylendi. Okulda bulunan görevliler eşliğinde İstiklal Marşımızı gür bir ses ile heyecanla, aşkla söylemiş olduk. Çevreden de gördüğünüz gibi tüm toplumun ailelerimizin velilerimizin bu sürece katılmasını arzu ettik. Evlerinden bayraklarını açarak bu coşkuya eşlik etmelerini istedik. Toplumun büyük bir kesiminde de bunun büyük bir heyecanla paylaşıldığını biliyoruz. Bugünden söylüyoruz ki yeniden okullarımızı yüz yüze açacağımız günleri heyecanla bekliyoruz.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural toplum olarak maske, mesafeye ve temizliğe dikkat ettiğimiz takdirde okullarımız en temiz, güvenli yerler olduğunu biz geçmişte gösterdik bundan sonra da göstereceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI