Advert

VALİ DAĞLI BAFRA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ile birlikte Örencik Mahallesinde oluşturulan ceviz bahçesi ile 'Zeytin Fidanı Dağıtım Projesi' kapsamında yapılan fidan desteğiyle oluşturulan zeytin bahçesinde incelemelerde bulu

VALİ DAĞLI BAFRA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile birlikte, Bafra ilçesinde 'Sürdürülebilir Tarım Faaliyetlerinin Yaygınlaştırılması Projesi' kapsamında yapılan fidan desteğiyle Örencik Mahallesinde oluşturulan ceviz bahçesi ile 'Zeytin Fidanı Dağıtım Projesi' kapsamında yapılan fidan desteğiyle Bafra Selemelik Mahallesinde oluşturulan zeytin bahçesinde incelemelerde bulunarak, doğru budama tekniği ve fidan dikimi hakkında bilgi alıp, fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bafra'nın çok önemli bir tarım ilçesi olduğunu ve katma değeri yüksek yeni ürünleri Bafra'ya kazandırmak için gayret gösterdiklerini belirten Vali Dağlı, önemi çok iyi bilinen zeytincilik ve cevizciliğin yaygılaştırılması için bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, ve Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile daha sonra, geleneksel ocak yöntemi yerine, verim ve kaliteyi arttırmasının yanısıra maliyeti de düşüren tek gövdeli dikim sisteminin uygulandığı Bafra Köseli Mahallesindeki fındık çiftliğinde incelemede bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI