Advert

KARNELER E-OKUL'DAN

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam İlçesinde de Covid-19 (pandemi) nedeniyle karneler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e-okul sistemi üzerinden verildi.

KARNELER E-OKUL'DAN

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural konuyla ilgili açıklamasında; “2020-2021 eğitim öğretim yılı bilindiği gibi 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim ile başladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de derinden etkileyen Covid-19 (pandemi) nedeniyle okullarımızda maalesef yüz yüze eğitimlerin bir kısmını destekleme kursları ile 8 ve 12. sınıflarda okullarda seyreltilmiş yüz yüze eğitimle devam edildi. Ancak pandeminin şiddetini artırması ve yayılma hızının yüksekliği okullarda kısmi olarak başladığımız yüz yüze eğitimin tamamen durmasına neden olmuştu öğrencilerimiz evlerinde bilgisayarlarının ve tabletlerinin başında öğretmenlerimizle çevrim içi olarak derslerini istemişlerdi.

Öğrencilerimize Bu nedenle okullarımızda karne verememenin derin üzüntüsü içindeyiz inşallah 15 Şubat'tan itibaren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un da açıkladığı gibi okullarımızda yüz yüze eğitime kademeli olarak geçeceğiz bu öğretim yılı sonu itibari ile öğrencilerimizin derslere çevrimiçi olarak katılım durumları göz önünde bulundurularak öğretmenlerimiz kendilerine etkinlik puanı takdir etmişlerdir. Bu etkinlik puanlarına göre de e-okul sisteminde her öğrencimiz için bir dijital karne oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz ve velilerimiz buradan notlarına erişebilirler. Okullarımızda bir karne dağıtım töreni yapamıyoruz. Öğrencilerimizden ricamız tatil dönemi 3 haftadır. Bu 3 haftayı tabii ki dinlenecekler ama evlerinde kitap okuyarak derslerini tekrar ederek sorular çözerek geçirmelerini istiyoruz inşallah sağlıklı güzel günlerde beraber olmayı ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI