Advert

MÜFTÜLÜK ENGELLİ VATANDAŞLARLA “ENGELSİZ” BULUŞTU

Alaçam İlçe Müftülüğü, engellilere yönelik çevrimiçi "Engelsiz Buluşma" KULLUK İÇİN YOKKİ ENGEL etkinliği düzenledi.

MÜFTÜLÜK ENGELLİ VATANDAŞLARLA “ENGELSİZ” BULUŞTU

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde topluma din hizmeti sunan il ve ilçe müftülükleri, din hizmetini toplumun bütün kesimlerine ulaştırmak amacıyla ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Alaçam müftülüğü engelli koordinatörlüğü koronavirüs tedbirleri kapsamında engelli vatandaşlara yönelik google meet üzerinden online dini program gerçekleştirdi.

Program Hazreti Eyüp Aleyhisselam’ın hayatını işaret diliyle anlatılan kliple başlandı daha sonra engelli koordinatörü karlı mahallesi kayacık camii imam hatibi Samet Tıngır’ın açılış konuşmasında mübarek 3 ayların faziletinden kulluk için engelli olmanın bahane olmadığı engelli vatandaşlarımızın da kulluk dan sorumlu olduğunu bunun için mübarek üç ayların fırsat olduğu bu mübarek zamanları fırsat bilerek öncelikle kötü alışkanlıklarımızı terk ederek daha sonra kendimizi ibadete vererek ramazan ayına hazırlık yapmamız konusunda tavsiyeler de bulundu. Daha sonra kubbeli Camii İmam Hatibi Hasan Afşar’ın kuranı kerim okumasıyla sonra Şadi Bey Cami İmam Hatibi Fatih Açıkgöz'ün ilahisi ve kubbeli Camii Müezzin Kayyım-i Cemalettin Tıngır’ın duasıyla program son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI