Advert

BERBER VE KUAFÖRLERE “HAFTALIK TEMATİK DENETİM” YAPILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda Alaçam ilçesinde Berber ve Kuaförlerin denetimi yapıldı.

BERBER VE KUAFÖRLERE “HAFTALIK TEMATİK DENETİM” YAPILDI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Atar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası temsilcisi İsa Şentürk ile birlikte “Haftalık Tematik Denetimler” konulu ek denetim genelgesi kapsamında berber ve kuaförlerin denetimi yapıldı.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında normalleşme süreci ile birlikte yeniden hizmete açılan berberleri ve kuaförleri “Haftalık Tematik Denetimler” kapsamında bugün denetledi.  Kaymakam Zaman Berberlerde özellikle tek kullanımlık malzemelerin kullanılıp kullanılmadığına dikkat çekerek maske, hijyen ve mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda bilgilendirme yaptı.

Bugün yapılan Berberler ve Kuaförler denetimleri kapsamında Salı günleri kuaförlerin kapalı olduğu gün olması nedeni ile pazartesi günü Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan tarafından denetimleri yapıldı. Yapılan denetimler kapsamında olumsuz bir durumla karşılaşılmadığı anlaşıldı.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, denetimler sonrası yolda gördüğü yaşlı Mehmet Güleryüz ile ayaküstü sohbet ederek bir ihtiyacının olup olmadığını sorması üzerine Mehmet amca Allah Devletimize, Askerimize, Polisimize ve sizlere zeval vermesin sözleri üzerine Kaymakam Zaman teşekkür etti. Hükümet Konağı bahçesine gelindiği sırada dedesi ve babaannesi ile birlikte bekleyen 13 yaşındaki Emircan Hacıoğlu’ile sohbet ederek büyüyünce ne olmak istiyorsun sorusuna Emircan’dan tek cevap “Kaymakam” olmak istiyorum lafı üzerine Kaymakam amcası tarafından kitap ve dergi hediye ederek okumanın önemini de anlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI