Advert
Advert
Advert

POLİS EKİPLERİNDEN TEMATİK DENETİM

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan tematik denetimler kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Alaçam Cumhuriyet Meydanı, Bafra Caddesi, Lise Caddesi ve Belediye caddesinde vatandaşlara maske dağıttı.

POLİS EKİPLERİNDEN TEMATİK DENETİM

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman başkanlığında yürütülen uygulama doğrultusunda İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamadan vatandaşlar da memnun kaldı. Ekipler vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen konularında bilgiler vererek uyarılarda bulundular. Gün içerisinde yapılan denetimler çerçevesinde uygunsuzluk olmadığı görüldü.

Aynı zamanda İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise ilçenin yukarı kesimlerinde bulunan mahallelerde uygulama yaparak vatandaşlara maske dağıttılar. Yapılan uygulama neticesinde ilçede herkes tarafından maske, mesafe ve hijyen konularına uydukları görülmüş ve ilçe de cezai işlem uygulanmamıştır.

Diğer taraftan ise Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından kuaförler ve güzellik merkezlerinin denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen 'Haftalık Tematik Denetim Genelgesi' kapsamında, tematik denetim ekipleri tarafından yapılan denetimler sürüyor. Söz konusu denetimler kapsamında Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçedeki iş yerlerini gezerek kurallara uyulup uyulmadığını inceliyor. Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ekipler, ilçedeki berberler, kuaför, güzellik salonları ve internet kafeleri de denetledi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, denetimlerini sürdüren Emniyet, Jandarma ve Esnaf Odası yönetimine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU