Advert

KAYMAKAM’DAN OKUMA SALONU’NA KİTAP TAKVİYESİ

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman’dan Şadi Bey Camii Altında yeni açılan Gençlik Merkezi Okuma Salonu’na Kitap takviyesinde bulundu.

KAYMAKAM’DAN OKUMA SALONU’NA KİTAP TAKVİYESİ

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Koronavirüs tedbirleri denetimi esnasında Alaçam Şadibey Camisi altında oluşturulan gençlik merkezi okuma salonunu inceledi. Yapılan çalışmanın gençlerin okuma alışkanlığını sağlamada önemli katkı sağlayacağını belirtti. Kaymakam Zaman, bu tür çalışmaların tüm Camilerimizde yaygınlaşması yönünde İlçe Müftüsü Orhan Bal’a talimat verdi. Bu hususta vatandaşlardan kitap desteği alınmasının yerinde olacağını belirtti.

                Kaymakam Zaman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; İnsanlar, hiçbir bilgiye sahip olmadan doğar. Yaşamı boyunca birçok bilgi öğrenir. Başarının sırrı da okumaktır. Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri yine okumaktır. Yüzyılların deneme ve araştırma ürünlerinden yararlanmak, uygar ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Okul kitaplarıyla yetinmemeliyiz. Uygarlık bizden önceki kuşakların biriktirdiği bilgi ve anıların bir toplamıdır. Biz, uygarlığa o kuşakların kitaplarını okumakla katılabiliriz. Hiçbir şey okumanın yerini tutamaz. Kültürlü bir insan olmanın biricik yolu okumaktır.

Okuma alışkanlığı ile ilgili tüm bu ayrıntıların yanı sıra özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, okunacak kitabın seçilmesine özen gösterilmesidir. Bir yıl içerisinde basılan binlerce kitabın arasında elbette faydalı eserlerin yanı sıra kitap olarak değerlendirilemeyecek yayınlar da vardır. Tüm bu kitapların arasında okunacak doğru kitapları seçmek ise ancak kişileri doğru yönlendirmekle mümkündür. Öncelikle okunacak eserlerin okuyacak kişiye heyecan vermesi ve kişinin kitabı zevk alarak okuması önemlidir dedi.

Kitap takviyesini bizzat kendi getirerek Şadi Bey Camii Altında Gençlik Merkezi Okuma Salonu yetkilisi Camii imam Hatibi Fatih Açıkgöz’e teslim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI