Advert

YAKAKENT’TE ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yakakent 100. Yıl Ortaokulu'nda kurulan 'Robotik Kodlama Atölyesi'nin açılışını gerçekleştirerek,

YAKAKENT’TE ROBOTİK KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yakakent Kaymakamı Fatih Eroğlu, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek ve 100. Yıl Ortaokulu Müdürü Fatih ÖZCAN’dan 'Robotik Kodlama Atölyesi hakkında bilgiler aldı.

Bilim ve teknolojinin hızla ilerlediği dijitalleşme çağında çocuklarımızın teknolojiyi sadece oyun ve eğlence aracı olarak değil, kendilerini geliştirmek için bir fırsat olarak da değerlendirmesi amacıyla Yakakent 100. Yıl Ortaokulu'nda kurulan 'Robotik Kodlama Atölyesi'nin açılışını gerçekleştirerek, emeği geçenlere teşekkür eden Vali Dağlı, dünyanın artık tamamen bu konu üzerine yöneldiğini ve dolayısıyla bu atölyeyle kalıcı bir iş yapıldığını dile getirerek, "Bu hizmetle bizler bugün itibarıyla önemli bir başlangıç yapmış ve Yakakentli gençlerimizin önünü açmış olacağız. İnşallah bir kaç sene sonra bazı çocuklarımızın Aselsan'da, bazılarının Havelsan'da çalıştığını, birçoğunun elektirik-elektronik mühendisliğini tercih etmeye başladığını göreceğiz. Hepsi nitelikli ve vatana millete hayırlı evlatlar olacaklar ve bizim için en önemlisi de bu." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI