Advert

ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ

106 yıl önce bugün, kahraman Türk askeri Çanakkale’de tarihin en büyük destanlarından birini yazdı.

ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ

18 Mart Perşembe günü Saat 10.00’da Alaçam Cumhuriyet meydanında pandemi kurallarına uyularak olarak sade bir törenle Çanakkale Zaferinin 106. Yılı çelenk sunma programı düzenlendi.

Alaçam Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programına Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkan Vekili Şükrü Yüksel, Şehit Savaş Topal’ın Babası Halil topal, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Program çelenklerin sunulması saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile son buldu.

106 yıl önce bugün, kahraman Türk askeri Çanakkale’de tarihin en büyük destanlarından birini yazdı. Yedi düvele “Çanakkale Geçilmez” dedi. Tarihe altın harflerle yazılan büyük zaferin 106’ıncı yılında başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

“Şanlı Ordumuzun, vatan topraklarını korumak ve savunmak için vatan ve mukaddesat uğrunda on binlerce Şehit vererek elde ettiği Çanakkale Zaferi, Aziz Milletimizin bağımsızlık yolunda attığı ilk adımın simgesi olmuştur. Bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşamamızı sağlayan, Cumhuriyetimizin mimarı yüce ecdadımızın en güzel eserlerinden biri olan “Çanakkale Zaferi”nin 106. yıldönümünü pandemi kurallarına uyularak sade bir törenle çelenk sunma töreni yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI