Advert

ÇİFTÇİLERE SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında tohumluk maliyetinin %75’i proje bütçesinden %25’i ise çiftçi tarafından karşılanmak üzere tohumluk tedarik edilmiştir.

ÇİFTÇİLERE SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITILDI

Dağıtım törenine Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM, Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR, Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜREŞ, Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kökduman, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera Şubesi Müdürü Namık AKGÜL ve birimde görevli teknik personeller, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin BEDİR ve yönetim kurulu, C.H.P İlçe Başkanı Fuat CANBAZ, MHP İlçe Başkanı Orhan SANCAK, İYİ parti İlçe Başkanı Dursun AYVAZ, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında tohumluk alacak çiftçiler katıldı.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM konuşmalarında üretime katkılarının her zaman devam edeceğini bu kapsamda verilmiş olan silajlık mısır tohumların üreticilerimize hayırlı olmasını dilemiştir.

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN konuşmalarında ilçemizin kıyı ilçeler arasında tarım ve hayvancılık dışında geçim şekli bulunmayan ilçe konumunda olması sebebiyle İl Müdürü İbrahim SAĞLAM’dan her türlü desteği beklediklerini söylediler.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından toplamda 70 torba 1.050 kg silajlık mısır tohumunun çiftçilerimize dağıtımı yapılmıştır.

Hibeli tohumluk dağıtımında düşük gelire sahip, arazi varlığı ve hayvan sayısı az sayıda olan üreticilerimiz seçilerek aile bütçelerine katkı sağlamaları amaçlanmış ve ilçemiz genelinde 70 çiftçimiz bu imkândan faydalandırılmıştır.

Kaba yem ihtiyacının karşılanması açısından büyük önem arz eden bu proje kapsamında toplam 420 dekar alanda silajlık mısır yem bitkisi ekiminin gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI