Advert

KÖYLERİNE DEV TÜRK BAYRAĞI ASTILAR

İstanbul'da yaşayan Yakakent Karaaba mahallesinden, Ramazan Sarısoy ve İstanbul'daki Karaabalı vatandaşlar mahallemize örnek olmak amacı ile böyle bir uygulama gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.

KÖYLERİNE DEV TÜRK BAYRAĞI ASTILAR

İstanbul'da yaşayan Yakakent Karaaba mahallesinden, Ramazan Sarısoy ve İstanbul'daki Karaabalı vatandaşlar mahallemize örnek olmak amacı ile böyle bir uygulama gerçekleştirdiklerini dile getirdiler. Mahallenin hakim tepesine diktikleri 12 metrelik direğe Türk bayrağı astılar.

Yakakent ilçesine bağlı Karaaba Mahallesinde hakim bir tepesine mahalle halkının kendi çabaları ile diktikleri 12 metrelik direğe dev Türk bayrağı astılar.

Yakakent ilçesine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Karaaba mahallesine Ramazan Sarısoy ve İstanbul'daki Karaabalı vatandaşların önderliğinde mahallenin her noktasından görünen bir bayrak dalgalandırma kararı aldılar. İstanbul'daki Karaabalı vatandaşlar, kendi imkanlarıyla 12 metre uzunluğunda bayrak direği ve eni 3 metre, uzunluğu 4.5 metre olan Türk bayrağı yaptırdı. Karaaba mahallesi sakinlerinin de yardımıyla direk tepeye çıkarılarak, mahallenin her yerinden görünebilecek bir noktaya dikildi. Büyük bir özenle hazırlanan Türk bayrağı ise mahalle halkının yardımlarıyla göndere çekilerek dalgalandırılmaya başlandı.

Mahalle halkı, bayrağın göndere çekilmesinden dolayı mutluluk yaşadıklarını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI