Advert

YILMAZ İLETİŞİM’DEN KIRIK CEP TELEFONU TAMİRİ

YILMAZ İLETİŞİM’den yeni bir hamle, çöpe atılan kırık cep telefonu ekranlarının sağlam katmanlarını birleştirerek yenilerini üretiyor ve ekonomiye kazandırıyor.

YILMAZ İLETİŞİM’DEN KIRIK CEP TELEFONU TAMİRİ

KIRIK CEP TELEFONLARINI YENİLİYOR

YILMAZ İLETİŞİM Sezai Orhan, Yaklaşık 2 yıl önce kırık cep telefonu ekranlarının geri dönüşümünü sağlamaya yönelik yeni gelişmiş olan makineleri kullanmak için kimseden eğim almadan piyasadan topladıkları kırık telefon ekranlarını katmanlara ayırarak işe yarayan kısımlarını farklı bir ekrana monte edip çeşitli aşamalardan geçirdikten sonra geri dönüşümünü sağladığını, hurdaya ayrılan ana kart cep telefonu yedek parçalarının da bulunduğunu geri dönüşüm ile hem devlet ekonomisine hem insanlarımızın cebine katkı sağladığını belirtti.

Hurda cep telefonu ekranları; Geri dönüşüm ile birlikte geleceğe ışık tutacaktır.

Sezai Orhan, Cep telefonu ekranı çatladığında büyük olasılıkla çalışmaya devam edecektir. Bunun nedeni sadece dış camın çatlamasıdır. Görüntüsü olan çatlak ekran, revize ekran olarak tekrardan kullanılmaya olanak tanır. Geri dönüştürülmüş ekran, yeni üretilmiş ekrana kıyasla çok daha ucuzdur. Buna ek olarak, kalite performans oranı fabrikasyon üretime çok yakındır. Hurda ekranlar dünyamıza zarar veriyor ve bunu engelleyebiliriz. 

Piyasada yaklaşık bin liraya satın alınabilen akıllı telefon ekranını sağlam katmanları birleştirerek 300 liraya mal eden girişimciler, hem geri dönüşüme hem de ekonomiye katkıda bulunuyor.

Üç boyutlu yazıcılarla ekran kasaları ve bazı plastik aksamları da imkanlarıyla üretmeyi başaran Sezai Orhan, kendi imkanlarıyla şimdilik bu kadar yapabildiğini söyledi.

Atölyelerinde kırık cep telefonu ekranlarını yenilediklerini belirten "Kırık cep telefonu ekranlarını geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak için çalışıyoruz.

Sezai Orhan, belirli noktalardan toplanan kırık ekranların önce sınıflandırıldığını, ardından çerçevesini ekrandan söküldüğünü vurgulayarak, hasarlı ve sağlam katmanları da çeşitli cihazların yardımıyla birbirinden ayırdıklarını söyledi.

Türkiye'de genelde kırık cep telefonu ekranlarının çöpe atıldığını hatırlatarak, geliştirdiği yöntemle çöpe atılan ekranlardan geri dönüşüm sağlayarak piyasada yaklaşık bin liraya alınan ekranı 300 liraya mal edebildiklerini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI