Advert
Advert
Advert

EMİNİYE’TEN ANONSLU İZALASYON DENETİMİ

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde izalasyon sürecinde olan vatandaşları evlerinden ziyaret edilerek adreslerinde olup olmadıklarını kontrol ediyorlar.

EMİNİYE’TEN ANONSLU İZALASYON DENETİMİ

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde izalasyon sürecinde olan vatandaşları evlerinde ziyaret edilerek adreslerinde olup olmadıklarını kontrol ediyorlar.

Alaçam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından anonslu şekilde evlerinin kapılarında ziyaret ederek maskede dağıttı. Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maska ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm  Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covid-19) salgınının, toplum sağlığı açısından  oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal  izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir. Aksi hallerde virüsün yayılımı  hızlanarak vaka sayısı ve tedavi gereksinimi artmakta; vatandaşlarımız hayatlarını kaybetme riski ile  toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olunmaktadır. Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun  önerileri doğrultusunda başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından  birçok tedbir kararı alınmış ve uygulanmıştır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU