Advert

YAKAKENT MÜFTÜLÜĞÜNDEN ONLİNE GENÇLİK BULUŞMASI

Yakakent Müftülüğü tarafından İlçe Müftüsü Muhammet Salman başkanlığında Online Gençlik Buluşması Programları hız kesmeden devam ediyor.

YAKAKENT MÜFTÜLÜĞÜNDEN ONLİNE GENÇLİK BULUŞMASI

Bu hafta gerçekleşen programda Sahabe Hz. Peygamber (a.s) İlişkisi ele alındı. Yakakent Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Bülent Nar'ın moderatörlüğünü yaptığı programa konuk olarak OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaşar Akaslan katıldı. Programda Sahabenin Peygamber Efendimize olan bağlılığından örnekler verildi.

Gençlerle sanal ortamda bir araya gelen OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaşar Akaslan, Sahabe gençlik, din, ahlak, vizyon ve değerler eğitimi” çerçevesinde bir konuşma gerçekleştirerek gençlere bazı tavsiyelerde bulundu.

Güçlü ve huzurlu bir toplumun oluşması için genç neslin dini ve ahlaki değerlerle yetişmesi gerektiğine vurgu yapan Doç. Dr. Yaşar Akaslan “Gençlik, milletin istikbalidir. Güçlü ve huzurlu toplumun oluşması için genç neslin ahlaki değerlerle ve doğru ideallerle yetişmesi gerekmektedir. Peygamberimiz İslam davasını yaymaya başladığında etrafında hep gençler vardı ve İslam sancağı hep gençlerin elinde taşındı. Siz değerli gençler de bu sorumluluğun bilincinde bir hayat sürdürmelisiniz. İlimle, kültürle, dini ve ahlaki değerlerle içinde yaşadığınız toplumu etkileyecek çabalar içerisinde olmalısınız. Asla kendinizi hafife alarak umutsuzluğa ve tembelliğe yenik düşmeyin çünkü bir tek insan, başarılarıyla bütün ülkesini etkiler ve ülkesinin geleceğine yön verebilir. Bunun için hedeflerinizi belirlerken büyük düşünün. Hz. Peygamber ve Ashabı gibi doğru kişileri örnek alın. Peygamberimiz ve ashabı bizler için her açıdan en güzel rol modeldir. Bunun için Peygamberimizin ve genç ashabının hayatını iyi okumalı anlamalı ve onlar gibi dini mümini İslâm’a gönülden bağlı olmalıyız şeklinde konuştu. Katılımın oldukça yoğun olduğu program soru cevap bölümüyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI