Advert

ŞİRİNKÖY’LÜ BESİCİYE ÜÇÜZ BUZAĞI SÜRPRİZİ

Alaçam ilçesinde bir besicinin ineği, bir batında üçüz buzağı doğurdu.

ŞİRİNKÖY’LÜ BESİCİYE ÜÇÜZ BUZAĞI SÜRPRİZİ

Alaçam Şirinköy Mahallesi'nde hayvancılıkla geçimini sağlayan Yaşar Ceylan, ilk defa başına böyle bir şey geldiğini söyledi.

Şirinköy Mahallesi'nde yaşayan Yaşar Ceylan ineğinin doğumu için ahıra girdim birkaç dakika arayla iki dişi bir erkek, üçüz buzağı sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. 10 yıldır büyükbaş hayvan üreticiliği yaptığını, ilk defa başına böyle bir şey geldiğini söyledi.

Üçüz buzağıların kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Ceylan, "Çok sevinçliyim. Büyükbaş hayvan üreticiliği yaptığım için memnum, 10 yıldır üretim yapıyorum. Böyle bir olay ilk defa başıma geliyor. Ayrıca ülke ekonomisine ve hayvancılık sektörüne katkımız olduğundan da mutluyum. Çok seviniyorum." dedi. Sığır yetiştiriciliğinde üçüz doğumun nadiren görüldüğünü ifade eden Yaşar Ceylan ise kendisi için de şaşırtıcı bir durum olduğunu söyledi.

Ceylan, "9 ay önce suni tohumlama ile gebe bırakılan ve hamileliği boyunca hep takip ettiğimiz simantal melezi ineğimizden, üçüz buzağı almak nasip oldu. Üçüzlerimizin ve annemizin durumları gayet sağlıklı dedi”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI