Advert
Advert

Büyükşehir Belediyesinden "Paylaşmaya engel yok"

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi'nde "Paylaşmaya engel yok" etkinliği düzenledi.

Büyükşehir Belediyesinden

Düzenlenen etkinliğe Alaçam Engelliler Derneği üyelerinin de yer aldığı Yerli ve yabancı üniversite öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte tekerlekli sandalye dans gösterisi ve şiir dinletisi gibi birçok etkinlik yapılarak engelliler ile üniversite öğrencileri kaynaştı.

            Etkinlik hakkında bilgiler veren Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yaşar, "Etkinliğimizin temel amacı, 'Paylaşmaya engel yok' kavramını canlandırmaktır. Özellikle üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup ile engelli arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Bu arkadaşlarımız, engelli arkadaşlarımızın sorunlarını, dertlerini paylaşıyorlar. Bunun yanı sıra engelli arkadaşlarımız tekerlekli sandalye dansı gösterisinde bulundular. Yabancı öğrenciler de kendi milletlerine ait yöresel kıyafetlerini giyerek, Türk şarkıları ve şiir okudular. AfganistanAzerbaycanSomali ve Türkmenistan'dan öğrenciler katıldı. Türk öğrenciler de etkinliğimize katıldı. Kendimizi bir kutuptan çıkartarak, engelli dünyasını genişletmeye çalışıyoruz. Bu etkinlikleri her yıl 2 defa gerçekleştiriyoruz. Böyle etkinlikler bizim gibi engelliler için büyük moral oluyor" dedi. Etkinlik sayesinde engelliler ile üniversite öğrencileri arasında güzel etkileşimler yaşandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ