Advert
Advert
Advert

HÜSEYİN BEDİR: “ÇKS BELGELERİ AMACI DIŞINDA KULLANILMASIN!”

Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, sokağa çıkma kısıtlamasında çiftçilerin muaf tutulmasını sağlayan çiftçilik belgesinin istismar edildiğini söyledi.

HÜSEYİN BEDİR: “ÇKS BELGELERİ AMACI DIŞINDA KULLANILMASIN!”

Çiftçilik belgesinin amaç dışı kullanıldığını ve bunun yanında gerçekte çiftçi olmayanların yasakları delmek için üye olmaya geldiklerini belirten Bedir “Gerçek çiftçilerle bu kişilerin ayrılması gerekiyor, yoksa hastalıkla asla mücadele edemeyiz” dedi.

“ÇİFTÇİLER MUAF TUTULDU”

29 Nisan Perşembe günü ülke genelinde 17 gün boyunca uygulanacak tam kapanma uygulamasında çiftçiler daha önce olduğu gibi yine muaf tutuldu. Buna göre tarımsal faaliyetlerine devam edecek çiftçiler ÇKS belgeleri ile dışarı çıkabilecekken yalnızca belgelerinde yazan lokasyonlarda bulunabilecekler.

“BELGESİ OLAN İSTEDİĞİ YERE GİDİYOR”

Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’de bazı kişilerin tam kapanmadan kendilerini muaf tutacak bu çiftçilik belgelerini istismar ettiğini dile getirdi. Çiftçi belgelerinin amacı dışında kullanıldığını; ama ona sahip olan kişilerin her istedikleri yere gitme hakkına sahip olmadıklarını belirten Bedir, bu durumdan dolayı şikayetler aldıklarını belirterek, “En büyük sıkıntımız gerçekten çiftçiliği faal olarak yapanlar haricinde 3-5 dönüm arsası için şehir değiştiren ve belgesinde izin verilen güzergahlar dışında gezenler var.” dedi.
ÇKS belgesi olan herkesin her istediği yere gidemeyeceklerini belirten Hüseyin Bedir, “İzinler belli alanlarla sınırlıdır. Örneğin ben Ortaköy’e, gideceğim yol tarlamla köyüm arasında olan yoldur ancak. Başka bir yerde çiftçilik yapmıyorsam alıp da başımı Sğukçam’a’ gidemem. İzin belgelerinde arazinin nerede olduğu yazıyor zaten; ama ‘Nasıl olsa benim çiftçilik belgem elimde’ diyerek gezip tozmanın bir mantığı yok” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU