Advert
Advert
Advert

GÖNÜL KÖPRÜSÜ BAYRAMDA SINIRLARI AŞTI

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ile UID (Uluslararası Demokratlar Birliği) arasında gerçekleştirilen protokol ile hayata geçirilen “Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüsü” projesi başladı.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ BAYRAMDA SINIRLARI AŞTI

Proje kapsamında 33 ilde 15 bin gence bayram harçlığı ulaştırılırken, Samsun'da 700 öğrenci projeden yararlandı. Avrupa'da ve Türkiye'de yaşayan gençlere yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve öğrenci değişimleri gibi faaliyetlerin yapılması planlanan proje ile Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlar ile Türkiye arasında dostluk ve kardeşlik köprüleri kurulması hedefleniyor. Projenin ilk faaliyeti olarak yaklaşık 15 bin gence TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş'un Bayram Tebrik kartlarının ulaştırıldı. Koronavirüs ile mücadele döneminde gençler üzerinde yaşanan sıkıntıların gönül bağları oluşturularak giderilmesi hedeflenen projede ailelerin izniyle binlerce gence ulaşıldı.

ÖRNEK PROJEDE BİNLERCE GERCE ULAŞILDI

Proje hakkında bilgi veren UID Genel Merkez MKYK üyesi proje koordinatörü Adem Taflan, Avrupa’nın en güçlü STK’larından biri olan UID teşkilatının Avrupa'da 26 ülke 36 bölge ve 376 şubeyle hizmet verdiğini söyledi. TÜGVA ile Kardeşlik Projesi kapsamında 33 bölge, 33 ilin kardeş şehirler yapıldığını anlatan Taflan, "Bu kardeşliğimizi önümüzdeki zaman diliminde 81 ilimize yaymak istiyoruz. İlerleyen süreçte TÜGVA ve UID teşkilatları olarak daha güzel projelerde buluşacağız. Bu vesilesiyle bizlere bu gönül projesinde köprü vazifesi gören TÜGVA’ya şükranlarımızı iletiyorum.” İfadelerini kullandı.

TÜGVA KAPI KAPI DOLAŞARAK GENÇLERE ULAŞIYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Mustafa Demir ise: "Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Samsun olarak Kardeş şehrimiz Düsseldorf oldu. Bayram öncesinde bizler de Samsun'da on yedi ilçemizde yaklaşık 700 genç kardeşimize iki genel başkanımızın bayram mesajlarını iletiyoruz ve gençlerimizin bayramlarını tebrik ediyoruz. Yasaklar dolayısıyla evlerde sıkılan genç kardeşlerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle yetim öksüz, şehit ve gazi yakını, hastanede tedavi gören çocuklar başta olmak üzere on binlerce çocukla bayramlaşma gerçekleştiriliyor. Gençleri ziyaretimiz Ramazan Bayramı'nın son gününe kadar devam edecek. " dedi.

Düsseldorf UID Bölge Başkanı Mehmet Alkan ise Türkiye'den uzakta vatan aşkıyla yanan kişiler olarak memleketlerine fayda sağlamak arzusunda olduklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU