Advert
Advert
Advert

JANDARMA’DAN REFLEKTÖR UYGULAMASI

Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığına Bağlı Trafik Tim Komutanları “Reflektör tak görünür ol” sloganı ile kaza riskini en aza indirmek olduğunu belirttiler.

JANDARMA’DAN REFLEKTÖR UYGULAMASI

Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, karayolu trafik güvenliği eylem planı kapsamında tarım araçlarının karıştığı trafik kazalarını en aza indirmek, traktör römorklarına ışık ve reflektör takmayı yaygınlaştırarak trafikte görünürlüğünü arttırmak amacıyla “Reflektör tak görünür ol” sloganı ile kaza riskini en aza indirmek olduğunu belirttiler.  

Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığına Bağlı Trafik Tim Komutanları tarafından yapılan denetimlerde, tarım sezonunun başlaması nedeniyle yaşanabilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi. Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen insanların bu konuda ihmalkâr davranıldığını, "Traktör kullanan vatandaşlarımızdan özellikle gece saatlerinde römorkların arkasına reflektör takmalarını talep ediyoruz. Gece seyahatlerinde ya da yol kenarlarında park halinde olan traktörlere mutlaka reflektör takılmasını istiyoruz. Yasaları ihmal eden ya da uygulamayan vatandaşlarımıza ceza kesmek zorunda kalabiliriz. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile insanlarımıza hayatlarının değerli olduğunu ve her trafik kuralının insanlarımız için kullanıldığını hatırlatmak istedik.

Can ve mal kaybını önlemek bizim için çok önemli. Traktör sahiplerinden özellikle römorklu olanlardan mutlaka römorklarının arkasına reflektör takmalarını istiyoruz, Sezonun başlaması itibariyle bu süreç önemli bir süreç. Bu konuda sivil toplum örgütlerinden ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dediler.

Yetkililer tarafından reflektör takmayan traktör sürücülerine 144 TL Trafik cezası uygulanacağı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU