Advert

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl cami ile uygun mekanlarda düzenlenecek olan yaz Kur'an kursları (5 Temmuz 2021) Pazartesi günü başladı.

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Alaçam Müftülüğüne bağlı bütün camilerde ve uygun mekanlarda, Kur'an-ı Kerim ile islam inanç esaları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur'an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları ekseninde (5 Temmuz 2021) Pazartesi günü başladı.

Alaçam Müftülüğünce her yıl açılan yaz Kurslarında halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur'an Kurslarına her yıl yüzlerce çocuk ve genç kayıt oluyor. Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur'an Kurslarına göndermek isteyen anne babalar için başvurular, cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden 11 Temmuz'a kadar devam ediyor.

KURSLARA KİMLER KAYIT OLABİLİYOR?

Alaçam İlçe Müftüsü Orhan Bal, Yaz Kur'an Kurslarına 4 - 22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt olabilecek.

Bal, Bu kapsamda, 4 - 9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur'an kursuna bizzat giderek veya web sitesi üzerinden başvurabilecek. Bu gruptaki öğrencilere sadece yüz yüze Kur'an ve dini bilgiler eğitimi verilecek.

10 - 15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, yine bizzat ya da web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecek ancak eğitimler tercihe göre yüz yüze veya çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

16-22 yaş arası öğrencilerin başvuruları ise web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek ve eğitimler sadece çevrim içi olarak yapılacaktır. Kur'an kurslarına, 7 yaş ve üzeri engelliler için de başvuru yapılabilecek.

DERS MATEYALLERİ NELER?

Alaçam İlçe Müftüsü Orhan Bal, Diyanet İşleri Başkanlığı, Yaz Kur'an Kursuna gelen öğrencilere Kur'an Elif Ba'sı ve dini bilgileri içeren Yaz Kur'an Kursu Kitaplarını ücretsiz olarak veriyor. Öğrenci sayısına göre basımı gerçekleştirilen kitapları alabilmek için kayıt olmak gerekiyor. Diğer yandan başkanlık kitapları, dijital ortamda da yayınlayarak uzaktan eğitim programlarına katılacak vatandaşlara kolaylık sağlıyor dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI