Advert
Advert
Advert

BEDRİ YAŞAR, “TAMAMI YABANCILARA TESLİM EDİLDİ”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’dan Bafra, Alaçam, Vezirköprü Çağrısı!

BEDRİ YAŞAR, “TAMAMI YABANCILARA TESLİM EDİLDİ”

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’dan Bafra, Alaçam, Vezirköprü Çağrısı! ‘Tamamı Yabancılara Teslim Edildi’ İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM’de tütün üreticisinin sorunlarına değinerek, destek çağrısında bulundu

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’deki tütün üretiminin tamamının yabancılara teslim edildiğini belirterek, “Bafra, Alaçam, Vezirköprü Türkiye’nin en kaliteli tütünlerinin üretildiği merkezlerdendir. Üreticileri desteklememiz lazım” dedi.

HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI

TBMM’de tütün üreticisinin yaşadığı sorunları dile getiren Milletvekili Yaşar, “Türkiye tütün üretiminde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Tütün aynı zamanda önemli bir ihraç ürünü konumdadır. Sarmalık tütün Türkiye’de başta Adıyaman olmak üzere, Bitlis, Samsun, Çanakkale, Muş, Bingöl, Hatay, Manisa, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Bursa, İzmit illerinde de üretilmektedir. Tütün diyince Türkiye’nin her bir köşesi akla gelmektedir. Samsun’da adını tütünden alan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarken ilk ayak bastığı yerde Tütün İskelesi’dir” dedi.

KAVGA KONUSU DEĞİL

“Maalesef Türkiye’deki tütün üretiminin tamamı, yabancılara teslim edilmiş vaziyette” diyen Yaşar sözlerine şöyle devam etti: “Dengeyi, fiyatı, organizasyonu bunlar yapıyor. Bafra, Alaçam, Vezirköprü Türkiye’nin en kaliteli tütünlerinin üretildiği merkezlerdendir. Üreticileri desteklememiz lazım. Tütün konusu kavga konusu değil, hepimizin ortak paydası. İnsanlar durup dururken, Adıyaman’da, Samsun’da, Türkiye’nin değişik yerlerinde neden sokağa çıkıyorlar? Tütün ekeni de, alanı da desteklememiz lazım.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU