Advert
Advert
Advert

VALİLİKTEN BOĞULMA UYARISI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Samsun'da yaşanması muhtemel boğulma olaylarına karşı alınacak tedbir ve önlemlerin değerlendirildiği Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı Koordinasyon Toplantısına başkanlık yap

VALİLİKTEN BOĞULMA UYARISI

Toplantı, ilgili kamu kurum yöneticileri nin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlimizin uzun bir sahil şeridinin bulunduğunu, yaz aylarında hem Samsun ilimizden hem de çevre illerden gelen vatandaşlarımızın denize girdiğini, buralarda meydana gelebilecek boğulma olaylarına karşı herkesin çok dikkatli olması ve vatandaşlarımızın yüzme alanı olarak belirlenen yerleri kullanması gerektiğini ifade eden Vali Dağlı, "Bazen vatandaşlarımızın tedbirsiz davranmaları, bazen bir anlık dikkatsizlik bazen de ilimizde yoğun olarak görülen çeken akıntı sebebiyle boğulma olayları meydana gelmekte ve hepimizi üzen can kayıpları yaşanmaktadır. 

Böyle bir sebeple tek bir can kaybına dahi tahammülümüz olmadığından hareketle hem kurumlarımız hem de belediyelerimiz tedbir ve önlemler alıyor elbette. Ancak bu konuda vatandaşlarımıza da sorumluluklar düşüyor ve herkesin kendi tedbirlerini de alması büyük önem arz ediyor. Bu sebeple vatandaşlarımızdan, çeken akıntı nedir ve bu durumlarda nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olmalarını, uyarı tabelalarına mutlak surette uymalarını ve sevdiklerini üzecek risklere asla girmemelerini özellikle istirham ediyorum.' Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU