Advert
Advert
Advert

SERA YAPIMINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından onaylanan ''Samsun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında 2021 yılı içerisinde %50 DOKAP Kaynakları, %50 çiftçi katkı

SERA YAPIMINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından onaylanan ''Samsun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi" kapsamında 2021 yılı içerisinde %50 DOKAP Kaynakları, %50 çiftçi katkısı ile 10 adet Sera yapımı planlanmaktadır. % 50 Hibe Desteği ile uygulanacak Projenin müracaatlarının 12 -30 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Sera Desteği Başvuru Sahibinde Aranılacak Özellikler

* Başvuru Sahibi DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi işbirliğinde yürütülen hiçbir proje kapsamında hibe desteğinden yararlanmamış olmalıdır.

* Başvuru Sahibi projeyi uygulamak amacıyla en az 2 dekar araziye sahip olmalıdır. Kiralık arazide yatırım yapacak olanlar için ise kiralama süresi en az 2026 yılı aralık ayına kadar devam etmelidir.

Son üç ay itibarı ile aktif çalışanlar projeden faydalanamayacaktır.( SGK Hizmet Dökümü başvuru esnasında sunulacaktır.)

* Vergi mükellefi olan kişiler projeden faydalanamayacaktır. (Başvuru esnasında Vergi Dairesinden alınmış mükellefiyet belgesi ibraz edilmek zorundadır.)

* Başvurular bizzat yapılacak olup kadınlar öncelikli olacaklardır.

* Başvuruların değerlendirilmesinde Topraksız Tarım (Su ve Katı Ortam Kültürü), Örtüaltı Meyve Yetiştiriciliği (Çilek dâhil) ve Tropikal Meyve Yetiştiriciliği projelerine öncelik verilecektir. Müracaatların tamamlanmasının ardından İl Müdürlüğü Teknik ekibi tarafından arazide yapılan inceleme sonucunda uygun görülmeyen arazilerde sera kurulumu yapılmayacaktır.

* Projeden faydalanmak isteyen kişiler bu faaliyeti e az 5 yıl boyunca sürdürmeyi taahhüt etmesi gerekmektedir.

* Başvuru sahibi Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt olmak zorundadır. ÇKS ye kayıtlı olmayan kişiler projeden faydalanamayacaktır.

* Başvuru belgesi ekleri eksik olan başvurular olumsuz değerlendirilecektir.

Müracaatlar İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize 12 Temmuz Pazartesi gününden başlayarak 30 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru sahibi tarafından bizzat yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU