Advert

Alaçam'ın Keşfedilmemiş Doğasına Dair

Yaklaşık 4 yıldır Memleketin en nadide, en bakir, en yabani, en hoyrat yerlerinde bir çok insanın görmediği bilmediği farkına varamadığı noktalardan bakıyoruz bizler.

Alaçam'ın Keşfedilmemiş Doğasına Dair

Alaçam Doğu Sporları  gurubu olarak yapmış olduğumuz etkinliklerimizi her hafta yapan ve gurup lideri olan Kadir Demir'in gazetemize verdiği bilgiler doğrultusunda şunları söyledi; Alaçam’a Sizler acı sudan başlayıp Ortaköy ve Miyesterliye dere içinden yürüyerek Kireç tepelerini, Rum mezarlıklarını 3 adet farklı mimarisi olan harabeye yüz tutmuş değirmenleri ve ağaçtan oyularak yapılmış su arklarını gördünüz mü... Sizler civar da en yüksek rakımlı Dağ olan Dütmen dağına tırmanırken yabani hayvanların izlerini takip ederek zirve yaptınız mı.? 1650 metre de sülüklü gölde ki buz gibi suya girerek serinlediniz mi.? Alaçam'ın neresinden bakarsanız bakın hep gözünüzün önünde olan Tingez Tepeye tırmanıp zirvesinde ki buz gibi suyundan içebildiniz mi? Zirveden doğu sahili (Bafra ve Alaçam'ın sahilini ve köylerini seyredebildiniz mi.? Zirveden kuzey kısmından inerken gözleriniz Uluça ya bakarken Alaçam'ı Güneyden muhteşem manzarası eşliğinde bakabildiniz mi hiç.? Velhasıl bizler Kızlan, Şirinköy, Sarıgöl, Vicikler, Harmancı, Üç pınar, Bekiroğlu, Dütmen Dağı, Sazakbaşı, Karatepe zirve, Kapıboğazı, Hıdıralanı, Uluçay Kanyonu, Hüseyindedenin, Töngeldüzünün vadi ormanlarında, Ortaköy, Miyesterliyi, Alidedebölmesi, Ayınderesi ve dere içini, Aşağıısırganlı, Yukarıısırganlı, Gökçeağaç Oymağı ve mahallelerini, Atköyü, Kapaklı, Akbulut, Kışlakonak, Taşkelik, Yenice, Urgancı çeşmesi, Eski killik, Killik Sivrisi ve aklıma gelmeyen yürüdüğümüz onlarca köy, orman patikaları, vadiler, dereler, zirveleri tek tek adımlayarak Doğanın tadını çıkarttık. Sonuçta ise Alaçam da sosyal manada bir kaç proje gerçekleştirdik.

            Pazar günlerini dört gözle bekler olduk. Dostluk bağlarını daha da güçlendirdik dağa beraber çıktığımız arkadaşlar ile . Yürürken adım atarken ucsuz bucaksız vadılerde özgürlüğümüzü yeniden keşfettik. Yürürken adım atarken bulutlara doğru ‘’İÇİMİZDEKİ KENDİMİZİ’’ Bulduk.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI