Advert
Advert
Advert

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI

15 Temmuz Demokrasi şehitleri Sevgi YEŞİLYURT, Yeniköy Mahallesindeki Baba ocağında ve Şehit Muhammet Ali AKSU Doyran Mahallesi'ndeki kabri başında dualarla anıldı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülküf Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Daire Amirleri kamu kurum kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar ile birlikte; 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsünde yapılan saldırıda şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt'un yeniköy mahallesindeki baba ocağında ailesini, 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali Aksu ve İstiklal Harbi Gazisi Arif Zengin kabrini ziyaret ettiler.

İlk önce, vatanına sahip çıkmak için koşarak gittiği köprüde hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt'un Annesi Gülbeyaz Yeşilyurt Yeniköy Mahallesindeki evinde ziyaret edildi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülbeyaz Yeşilyurt Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin dedi.

Sevgi Yeşilyurt'un annesinin ziyaretinden sonra bir başka 15 Temmuz Şehidi Doyran mahallesindeki Muhammet Ali AKSU'nun kabri ziyaret edildi. Ziyarette Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Programdan sonra Doyran Mahallesi merkez mezarlığında İstiklal Harbi Gazisi Arif Zengin'in de kabrini ziyaret ettikten sonra program son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU