Advert

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

Alaçam’da 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri, Şadibey Camiinde Akşam Namazı öncesi Şehitler için okunan Mevlid-i Şerif programı ile başladı.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLANDI

Saat 20:30' da Alaçam Cumhuriyet meydanından kortej eşliğinde başlayan Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşü Bafra caddesi üzerinden ellerinde Türk Bayrakları ile yürünerek anneler parkında son buldu.

Saat 21.00'de Anneler Parkında devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ve Kuran'ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Sayın Orhan BAL yaparak şunları söyledi; 15 Temmuz ruhunu milletimiz nezdinde ortak bilince dönüştürülmesi amacıyla sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz.  Biz   millet olarak bir olmaya diri olmaya ve kardeş olmaya devam edeceğiz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara da asla ama asla fırsat vermeyeceğiz. Her zamankinden daha güçlü olmaya çalışacağız. El ele vererek hep birlikte Türkiye olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Birlik ve Demokrasi Gününüzü kutluyor, 15 Temmuz gecesi şehit olan kahramanlarımıza, Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı hain saldırıda yaralanan gazilerimize de sağlık ve sıhhat temenni ediyorum.” Dedi.

Başkan Acar; Rehberimiz Kur’an Hedefimiz Turan Diyen Bir Türk Milleti Her Zaman Karşılarındadır.

Dünden bugüne aziz vatanımız uğruna şehit olanları rahmet ve minnetle anıyor rabim mekanlarını cennet etsin, gazilerimize Allah uzun uzun ömürler ve şifalar diliyorum.1071’den itibaren bugüne kadar Yüce Türk Milleti büyük bedeler ödeyerek gelmiştir. Zaman zaman gaflet delalet ve hata ihanet içinde olanlar olmuştur. Ama unutulmamalıdır ki aziz vatanımız uğruna canını seve seve feda edecek yiğitler ordusu vardır. Vatanı böldürmeyecek, ezanı dindirmeyecek, al bayrağı indirmeyecek buna inanmış genç yiğitlerimiz vardır her zamanda olacaktır. Allah onlara uzun ömürler versin. Jeopolitik yeri itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Emperyalist güçlerin bize bakış açıları dün olduğu gibi bugünde değişmeyecektir. Ama unutulmamalıdır ki rehberimiz kuran hedefimiz turan diyen bir Türk Milleti her zaman karşılarındadır. Rabim bu necip millete bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Başta Alaçamlı Şehit hemşehrilerimiz Muhammet Ali Aksu ve Sevgi Yeşilyurt olmak üzere diğer şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ile anıyor, Ne Mutlu Türküm Diye Diyorum,” dedi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, ’’15 Temmuz Destanını kutladığımız bugünde bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Bugün bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe şahit olmanın gururunu yeniden yaşıyoruz.

Fethullahçı terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişimi karşısında halkımız sokaklara, meydanlara inerek, hainlerin karşısına dikilerek bu talihsiz ve menfur girişimi engellemiştir. İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha gösterdiler bize. Ruhları şad olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Alaçamlı Şehitlerimiz Muhammet Ali AKSU, Sevgi YEŞİLYURT ve 249 Şehidimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnet duygularımı sunuyorum. Tekrar 15 Temmuzların yaşanmaması temennisiyle, şahsım ve ilçem adına bu güzide topluluğa 15 Temmuz’un seneyi devriyesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum, ’’dedi.

Programda Şehit Muhammet Ali Aksu’nun yeğeni Mehmet Akif Kurnaz tarafından okunan şiir büyük beğeni topladı. Fatih Yatılı Kuran Kursu Hafızlık öğrencileri tarafından koreografi gösterisi düzenlendi.

İlçe Müftülüğü ve Fatih Hafızlık Yatılı Kuran Kursu öğrencileri tarafından dualar, ilahiler, şiirler, çifte ezanlar okundu. 15 Temmuz anı defteri protokol üyeleri tarafından yazılarak imzalandı.  Program Saat 00:13’de tüm camilerden okunan salalar ile son buldu.

Programa İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, Belediye Başkanı İlyas Acar, Cumhuriyet Savcısı Muhammet İkbal ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yaşar Görmez, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa AKAR, Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Orhan Bal, Gençlik Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Ak Parti İlçe Başkanı  Hasan Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Orhan Sancak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurum kuruluşların müdürleri, şehit yakınları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI