Advert
Advert
Advert

SAMSUN ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI ALAÇAM’DA BULUŞTU

Samsun Ziraat Odaları Başkanları Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’in ev sahipliğinde Ziraat Odasında bir araya geldiler.

SAMSUN ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI ALAÇAM’DA BULUŞTU

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar taarfından "Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Orman yangınlarında ciğerlerimiz yandı." Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın mesajını okuyanarak toplantı başladı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir’in ev sahipliğinde Alaçam Ziraat Odasında gündem maddeliri görüşülmek üzere Alaçam İlçesinde aylık mutat toplantısı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda iki yıldır hasat döneminden önce açıklanan fındak taban fiyatının 2021 yılı fiyatlarının henüz açıklanmamamsı belirsizlik ortamı fındık üreticisini mağdur etmektedir. 2021 yılı fındık taban fiyatının 32 ila 35 TL arasında fiyat beklediklerini bu fiyatların altında olabilecek bir rakamların fındık üreticisini mağdur edecektir.

2020 yılanda ayçiçek fiyatı açıklanmadığı için ayçiçek üratecesi ton başına 110 ile 1200 TL zarar etmiştir. Bundan Dolayı 2021 yılı için Ağustos ayında ayçiçek alım fiyatı bir an önce açıklanması gerektiğini ve üreticilerimizin mağduriyetlerinin gidirilmesi gerektiğini belirttiler.

Çeltik fiyatının bir an önce açıklanması ve fiyatların girdi fiatının hesaplanarak çiftçilerimizi mağdur etmeyecek şekilde fiyat belirlenmesi TKK ve TMO’nun Ağustos ayında çeltik fiyatlarının açıklanmasını.

Besicilik yapan çiftçilerimize girdi fiyatlarına göre zarar etmektedirler 2020 yılanda 40 TL ye kestirildi.2021 yılında ise 41 ile 43 TL arasında besicilik yapan çiftçilerimize devlet tarafından girdi maliyetlerinde sübanse uygulanması gerektiğini dile getirdiler

Elektrik kesintileri çiftçilerimizi mağdur etmiştir. Eletrik hatlarında gerekli bakımların zamanında yapılamsını talep etmekteler. Üreticilerimiz elekrik kesintilerinden dolayı hem ekim yapamadıklarını hemde zaman kaybettiklerini dile getirdiler.

Alaçam Ziraat Odası Başkanlığında yapılan toplantıya: İlkadım Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, 19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ve ev sahibi olarak Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir katılaram gündemdeki çiftçilerimizin sorunlarını masaya yatırdalar. Yapılan görüşmeler neticesinde birlik ve beraberlik içerisinde her ay bir ilçede toplanarak sorunları gerekli yerlere ilettiklerini ve sorunların çözümü noktasında bizzat ilgilendiklerini dile getirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU