Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM’DAN HANE ZİYARETLERİ VE HALK TOPLANTISI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman Zeytin Mahallesinde Halk Toplantısı ve Hane Ziyaretlerinde bulunarak Zeytin Mahallesi Muhtarı Orhan Keskin’den mahalle hakkında bilgiler aldı.

KAYMAKAM’DAN HANE ZİYARETLERİ VE HALK TOPLANTISI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Mahalle Muhtarı Orhan Keskin ile birlikte hane ziyaretleri yaparak vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi. Kaymakam Zaman, Zeytin Mahallesinde bulunan köy kahvehanesinde vatandaşların dert ve sıkıntılarını dinleyerek başladı. Yapılan ziyarette ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret etti. 2 engelli çocuğu ile birlikte yaşayan Nail Bey’i (70), torunu ile birlikte yaşayan 85 yaşında Melahat Hanımı, baba oğul 2 kişi yaşayan, Fikri Bey (64) ve Hüseyin Bey (91)’i evlerinde ziyaret ederek, babasının ihtiyaçlarını karşıladığı ve bakımını yaptığı için Fikri Bey’e teşekkür etti.  Bu ziyaret esnasında evlerinin bahçesinden topladıkları elmalar ile pekmez yapan Döndü ve Sevim Hanım ile uzun bir sohbet gerçekleştirerek bu çorbada benim de tuzum olsun diyerek pekmezi kendi elleri ile karıştırdı. Kapalı olan köy okulu binasında incelemelerde bulunan Kaymakam Zaman, Mahalle Muhtarı Orhan Keskin’den okul binası hakkında bilgiler aldı. Hane ziyaretleri esnasında ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı yaptı.

Alaçam ilçesine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Zeytin Mahallesi'nde halk toplantısı yapan Kaymakam Zaman, "Vatandaşların sorunlarının çözümü noktasında halkımızla bir araya geleceğiz ve sorunlarını yerinde dinleyeceğiz. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız. Halkımızın isteği bizler için bir emir sayılır. Toplumun yaşadığı her yerde muhakkak ki sorunlar olabilir. Bizler de bu sorunları çözmek için buradayız" dedi. Zeytin Mahallesinde bulunan yaşlı vatandaşları ise evlerinde ziyaret etti. Onlara ihtiyaçları doğrultusunda yapabilecekleri yardımları kendilerine bizzat sunarak ihtiyaçlarını gidermek ve sorunları yerinde çözmek için burada olduklarını ve devletin kapısının sizlere her zaman açık olduğunu dile getirdi. Zeytin Mahallesi Muhtarı Orhan Keskin ile birlikte vatandaşların sorunlarını gerçek manada ihtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda devletin imkanlarını sizlere sunmak olduğunu dile getirdi.

Kaymakam Zaman “Pandemi sebebiyle Mahalle halkımız ile bir araya gelemedik. Fakat Mahalle Muhtarımız ile sürekli irtibat halindeydik.” Mahalle halkının yüzde sekseni aşılanmış, toplumsal bağışıklığın kazanılmasında aşının önemine dikkat çekerek mahalle halkına teşekkür etti.

Alaçam’a 7 kilometre uzaklıkta bulunan Zeytin Mahallesi Muhtarı Orhan Keskin, İlçe Kaymakamımızın ziyaretlerinden dolayı şahsım ve Mahalle halkım adına teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU