Advert

VALİ DAĞLI’DAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasının ardından geçen 3 haftalık süreç içerisinde ilimiz genelindeki okullarımızda ortaya çıkan koronavirüs vakalarının son durumu değerlerdirildi.

VALİ DAĞLI’DAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlamasının ardından geçen 3 haftalık süreç içerisinde ilimiz genelindeki okullarımızda ortaya çıkan koronavirüs vakalarının son durumu, aşılama çalışmaları ve uygulanan güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü Eğitim Değerlendirme Toplantısı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, ilgili kurum müdürleri ve 17 ilçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Yüz yüze eğitimin bir daha asla kesintiye uğramaması ve geleceğimizin teminatı yavrularımızın okullarından uzak kalmaması için gayret gösterdiklerini ifade eden Sayın Valimiz, okullarımızda pozitif vakalar olmakla birlikte şu an sadece kısmi sınıf karantinaları uygulandığını ve durumun kontrol edilebilir durumda olduğunu belirterek, “Okul servislerinden kantinlere ve sınıflara kadar maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesi konusunda gerekli tedbirler alındı. Ancak burada; öğrenci velilerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine önemli bir sorumluluk düşüyor. Samsun’da bugün itibarıyla ilk doz aşılamada %86,7, ikinci dozda ise %71 oranına ulaştık ama bu oranları en kısa sürede çok daha yukarılara çıkarmamız gerekiyor. Bunun için kıymetli vatandaşlarımızı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aşılama çalışmalarına destek olmaya davet ediyor, halen büyük bir öneme sahip olan maske, mesafe ve temizlik kurallarından asla taviz vermemelerini özellikle istirham ediyorum.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET