Advert

VALİ DAĞLI, 4 BİN KAPASİTELİ YURT BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, OMÜ kampüsü içerisinde yapımı devam eden ve Türkiye’nin toplu olarak tek seferde yapılan en büyük Gençlik ve Spor Bakanlığı yükseköğretim yurdu olma özelliği taşıyan 4 bin kapasiteli yurt binası inşaatında incelemelerd

VALİ DAĞLI, 4 BİN KAPASİTELİ YURT BİNASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, OMÜ kampüsü içerisinde yapımı devam eden ve Türkiye’nin toplu olarak tek seferde yapılan en büyük Gençlik ve Spor Bakanlığı yükseköğretim yurdu olma özelliği taşıyan 4 bin kapasiteli yurt binası inşaatında incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve yüklenici firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık 6 ay önce başlayan inşaatın çok hızlı ilerlediğini ve yüklenici firma müteahhidinden sözleşmede yazan 2023 yılı Temmuz ayından çok daha önce bitirme sözünü aldıklarını ifade eden Sayın Valimiz, “Bugün itibarıyla baktığımızda Samsun’daki GSB yurtlarımızda 14.400 öğrencimizi barındırabiliyoruz ve bu açıdan Samsun olarak şanslıyız. Ancak biz önümüzdeki sene gelecek öğrencilerimiz için de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve inşallah bu inşaatımızın tamamlanmasıyla 4 bin kişilik daha öğrenci yurdumuzu devreye almış olacağız.” dedi.

Samsun’da yedek olarak GSB yurt sırası bekleyen öğrencilerimizi gerek GSB yurtları gerekse de kamu misafirhanelerinde ağırlayacaklarını belirten Sayın Valimiz, “Burada inşaatı devam eden yurdumuz tamamlandığında, bir otel odasından dahi modern olacak şekilde dizayn edildiğini ve her şeyiyle modern bir tesis olduğunu göreceğiz. İnşallah öğrencilerimize layık ve bizim de yüzümüzü güldüren bir yurt olacak.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI