Advert
Advert
Advert

KAYMAKAM ZAMAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe genelindeki Lise, Ortaokul ve İlkokul Müdürleriyle değerlendirme toplantısı düzenlendi.

KAYMAKAM ZAMAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıya; İlçe Kaymakamı Fikret Zaman,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural ile İlçe genelindeki Lise, Ortaokul ve İlkokul müdürleri katıldı.

Dünya çapında yaşanan Covid-19 sebebiyle alınacak tedbirler ile hijyen, maske ve sosyal mesafe kuralları ile ilgili konular görüşüldü. Kaymakam Zaman konu ile ilgili İçişleri Bakanlığının 20/08/2021 tarihli ve 13441 sayılı Genelgesi kapsamında Öğrencilerle temas eden aşı olmamış eğitim personeli, kantin çalışanları, servis şoförleri ve rehber personelinden PCR testinin düzenli olarak isteneceğini belirterek PCR sonuçlarının okul idarecileri tarafından kayıt altına tutulması gerektiğini belirtti.

Toplantıda önemli konulara değinen Kaymakam Zaman yaptığı konuşmada; “ İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda millî, manevî ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarırlar. Bizi biz yapan değerlerimizi, çocuklarımıza öğretmek zorundayız. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olmak ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Bu noktada en büyük görev siz okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize düşüyor" dedi.

OKUL MÜDÜRLERİ İLE YAPILAN TOPLANTIDA: Covid-19 salgınına karşı duyarlı olunması, Dezavantajlı öğrencilerle yakinen ilgilenilmesi, Eğitim kalitesinin artırılması için mümkün ölçüde gayret içinde olunması, Öğrencilerin sosyal-kültürel gelişimini artırmak amacıyla etkinlikler düzenlenmesi, Çocukların her türlü kötü alışkanlıktan korunması için seferberlik halinde olunması, Okul güvenliği konusunda hassas davranılması, Konuları işlenmiştir.

İdarecilerimizin görüş ve önerilerini dinleyen Kaymakam Zaman, toplantıya katılan tüm okul müdürlerine teşekkür etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU