Advert

VALİ DAĞLI’DAN ‘4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’ MESAJI

Can dostlarımız sokak hayvanları başta olmak üzere doğayı bizimle paylaşan tüm hayvanları korumak için bir farkındalık oluşturmak adına kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, insanoğlunun tabiata bilinçsiz müdahalesi sonucu birçok hayvanın neslinin tüken

VALİ DAĞLI’DAN ‘4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’ MESAJI

Can dostlarımız sokak hayvanları başta olmak üzere doğayı bizimle paylaşan tüm hayvanları korumak için bir farkındalık oluşturmak adına kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, insanoğlunun tabiata bilinçsiz müdahalesi sonucu birçok hayvanın neslinin tükendiği, bazılarının da tükenmeye yüz tuttuğu gerçeğini bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır.

“Yaradılanı severim Yaradan’dan ötürü” düsturunu kendisine şiar edinmiş bir kültür ve medeniyetin evlatları olarak bizler, doğanın dengesinin hayvanlarla korunacağına ve onların mutluluğunun bizlerin mutluluğuna vesile olacağına da inanmaktayız. Bu kapsamda, bu yıl TBMM’de onaylanarak kanunlaşan Hayvanları Koruma Kanunu da, tıpkı bizler gibi can taşıyan hayvanlara karşı şiddete de asla müsamaha gösterilmeyeceğini net bir şekilde ortaya koyması açısından çok önemlidir.

Ancak hayvanların daha rahat yaşamaları için bizlere de sorumluluklar düşmektedir. Özellikle yaklaşan kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için kapımızın önüne bir kap mama ve bir kap su bırakmak hatta mümkünse yaban hayvanlarımız için de doğaya yem bırakmak önemli bir adım olacaktır.

En yabani hayvanın dahi biz onlara zarar vermedikçe, yaşam alanlarını yok edip açlığa mahkum etmedikçe bize zarar vermeyeceğini ve dünyanın onlarla güzel olduğunu unutmayarak, hayvanları sevelim ve koruyalım.

Hayvanlara şiddetin bir daha asla yaşanmadığı bir dünyaya kavuşmak için farkındalıkların oluşturulmasına vesile olması temennisiyle 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nü kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI