Advert
Advert
Advert

DİN GÖREVLİLERİNDEN KAYMAKAN ZAMAN’A ZİYARET

“1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası” Nedeniyle İlçe Müftüsü Orhan Bal, Din Görevlileri Dernek Başkanı Çetin Yeşilyurt ve Müftülük Personeli İle Birlikte Kaymakam Zaman’a Ziyaret

DİN GÖREVLİLERİNDEN KAYMAKAN ZAMAN’A ZİYARET

Kabulde Kaymakam Zaman’a çiçek takdim eden İlçe Müftüsü Orhan Bal, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, haftanın bu yılki temasının ise  “Cami, Din Görevlileri ve Vefa”  olduğunu ifade ederek hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek program hakkında bilgiler sundu.

İlçe Müftüsü Orhan Bal ve beraberindeki heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Kaymakam Fikret Zaman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, yapmış olduğu konuşmalarında, “1-7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftanızı kutluyorum. Camiler kendini ziyaret edenleri hep kucaklayan ve kendine yöneleni asla kendi dışında bırakmayan bir yuvadır. Kadınıyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, toplumun bütün kesimlerinin bu yuvada huzur bulduğu aşikardır.

Camiler aynı zamanda bizim sevgi mekanımızdır. Biz camilerde birbirimizi sevmeyi öğreniriz. Tabiatı, kâinatı sevmeyi öğreniriz. Biz yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi öğreniriz, camilerde yüreklerimiz sevgiyle dolar. Diğer yandan camiler sadece namaz kılma mekânı değil kültür hazinesini yaşatan ve geleceğe aktaran mekanlardır. “ ifadelerini kullandı. Kaymakam Zaman, sözlerine şu şekilde devam etti. “ Dünyaya geldiğimiz andan itibaren yanımızda olan, İslam’ın rehberliğine ihtiyaç duyduğumuzda, Kuran-ı Kerimi öğrenmek ve anlamak istediğimizde, en mutlu ve en üzüntülü günlerimizde yanımızda olan, birlikte huzura durduğumuzda, günde beş vakit kurtuluş çağrısı ezanlarımızla yanımızda olan, hep din görevlilerimizdir.

Hafta vesilesiyle bir kez daha İmam-Hatiplerimizin, Kuran Kursu hocalarımızın, vaizlerimizin bütün din görevlilerimizin haftasını tekrar tebrik ediyor, programlarınızın başarılı geçmesini diliyorum. “ ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU