Advert
Advert
Advert

ALAÇAM’DA 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar gününü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Program Saat 10.00'da Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

ALAÇAM’DA 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Alaçam Muhtar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez tarafından günün anlam önemine dair konuşma yaparak şunları söyledi, değerli muhtar arkadaşlarım; sizleri 19 Ekim 'muhtarlar gününde en kalbi duygularım ile selamlıyorum. “Bu gün 19 Ekim Muhtarlar günü. Gerçekten böyle bir günü muhtarlarımıza armağan ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Devletimizin bizlere verdiği değeri, bizlerde halkımızın hizmetine sunarak, onların yanında olarak ve onların hizmetine koşarak göstermemiz gerekiyor.

Biz muhtarların bulunduğu mahallede veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil etmekte olduklarını ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekteyiz. “Muhtarlık; halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek çözüme vesile olmak hususunda halkımızın en yakın yardımcısı olmak zorundayız dedi.

Program sonunda Saat 10:30’da muhtarlar derneğinde İlçe Kaymakamı Fikret Zaman ve Belediye Başkanı İlyas Acar tarafından muhtarların istek ve talepleri ile ilgi toplantı düzenlendi.

Programa; İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, Muhtar Derneği Başkanı Hüseyin Sönmez, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU