Advert

KYK’dan "Gelin Tanış Olalım"

Alaçam Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Alaçam İlçe Müdürlüğü Yurtları, kız ve erkek üniversiteli gençlere kapılarını açtı.

KYK’dan

“Gelin Tanış Olalım Etkinliği” Kapsamında İlçemizde Öğrenim Gören Alaçam Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ve Alaçam Kredi Ve Yurtlar Kurumu Müdürü Selim Erdoğan ile birlikte Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ı ve Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar'ı makamlarında ziyaret ettiler. Kaymakam Zaman ve Başkan Uyar, Ziyaretlerinden dolayı “Gelin Tanış Olalım Etkinliği” Kapsamında İlçemizde Öğrenim Gören Alaçam Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine teşekkürlerimizi sunuyor, İlçemize hoş geldiniz diyoruz dediler.

                Öğrencilerin konforlu, rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak için yaz boyunca hazırlıklarını tamamlayan KYK, 5 Ekim'de öğrencileriyle bir araya geldi. Yurtlara yeni kayıt yaptıran öğrencilerin yurt ortamını tanıması ve yurt yaşantısına uyum sağlamasını kolaylaştırmak amacıyla bilgilendirme toplantıları da gerçekleştiriliyor. Kredi Yurtlar Kurumu Alaçam Yurt Müdürlüğünün "Gelin tanış olalım" adı altında uyum programı kapsamında yeni kayıt yaptıran öğrencilere, Alaçam'ın tarihi ve kültürel mekanları, doğal güzellikleri gezdirilip tanıtılıyor. Bu kapsamda öğrenciler Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ı ve Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar'ı makamlarında ziyaret ettiler. ziyaretler sonrası İlçemizde bulunan Mübadele Müzesi, Halk Kütüphanesi ve Sivritepe gezdirildi. Kredi ve Yurtlar Kurumu Alaçam İlçe Müdürü Selim Erdoğan öğrencilere insan ilişkileri, yurda, okula ve çevreye uyum, aileden uzak kalma kaygısı, aile özlemi gibi temel konularda bilgi verdi. Erdoğan, "Yurtlarımızda yıl boyunca yapacağımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile öğrencilerimizi yoğun ders programından ve olağan günlük streslerinden arınmalarını sağlayacağız. Öğrencilerimizin başka bir şehrin atmosferine alışabilmesine, yaptığımız sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle destek olurken aynı zamanda hayata farklı bakmalarını sağlayacağız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
KAPAKLI MAHALLESİ HALKI İMECE USULÜ MEZARLIĞI TEMİZLEDİ
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
AK PARTİ'DEN MAHALLE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR