Advert
Advert
Advert

BAFRA OTOGAR FARKLI SEVİYELİ KAVŞAK AÇILDI

Samsun-Sinop karayolu üzerinde bulunan ve yapılan düzenlemelerle güvenli ve hızlı geçiş sağlayacak Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağının açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından açılışı gerçekleştirildi.

BAFRA OTOGAR FARKLI SEVİYELİ KAVŞAK AÇILDI

Samsun-Sinop karayolu üzerinde bulunan ve yapılan düzenlemelerle güvenli ve hızlı geçiş sağlayacak Bafra Otogar Farklı Seviyeli Kavşağının açılışını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Başkanı Ersan Aksu, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve vatandaşların katımı ile gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun’da ulaşım ve iletişimde 10 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını belirterek, bölünmüş yol uzunluğunu 120 kilometreden alıp, 310 kilometreye çıkardıklarını söyledi. Havza ve Vezirköprü ilçelerini birbirine bağlayan karayolunu 2023 yılı gelmeden tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Karaismailoğlu, “Halk için hakkın yolunda yaptığımız işler Türkiye’yi geleceğe taşıyacaktır” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Samsun’da bir dizi temaslarda bulundu. Program kapsamında ilk olarak Havza-Vezirköprü karayolu şantiyesini ziyaret eden Karaismailoğlu, burada incelemelerde bulundu. Açıklama yapan Karaismailoğlu, “Türkiye; her anlamda geleceği parlak, büyümek için çok çalışan bir ülkedir. Artan ekonomik potansiyelimizin gereğini yerine getirmek, ulaşımın tüm modlarında, insan ve yük taşımacılığındaki iddiamızı artırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Gerek ulaştırma gerekse haberleşme alanında hem milletimizin daha iyi yarınları için hem de küresel bir lojistik süper güç olabilmek için yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Hükümetlerimiz dönemimde Edirne’den Hakkari’ye, Kars’tan Muğla’ya ülkemizin her bir kent ve köşesini ayırt etmeden yatırımla, refahla buluşturuyoruz” diye konuştu.

“BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA TÜRKİYE’NİN SÜPER GÜÇ OLMASI VAR”

2003-2021 yılları arasında ulaşım ve haberleşme hizmetleri için 1 trilyon 119 milyar lirayı aşkın yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye için gecemizi gündüzümüze katarak, yolumuza çıkanlara aldırmadan Aşık Veysel’in de dediği gibi; yürüyoruz gündüz gece. Bu kutlu yürüyüşümüz tam 19 yıldır devam ediyor. Bizim siyaset anlayışımızda hizmet var, bizim siyaset anlayışımızda millet ne istediyse onu yapmak var, bizim siyaset anlayışımızda Türkiye’nin süper güç olması var. AK Parti iktidarı öncesinde 6 bin 100 kilometre olan yol uzunluğunu 28 bin 340 kilometreye ulaştırdık. Türkiye’ye hizmet etmekten hiçbir zaman yorulmayacak, şikayet etmeyecek ve yakaladığımız başarılarla yetinmeyeceğiz. Mevcut yol uzunluğumuzu kısa sürede 29 bin 500 kilometreye çıkaracağız. Sadece bin 714 kilometre olan otoyol uzunluğumuzu, 3 bin 532 kilometreye ulaştırdık. Yetinmeyeceğiz 3 bin 840 kilometreye çıkaracağız.”

SAMSUN’DA KARAYOLU YATIRIMLARINI 9 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNE ÇIKARDIK

AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin ulaşım iletişim ve haberleşme yatırımlarından Samsun’un da hak ettiği yatırımları aldığına dikkati çeken Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Samsun’un ulaşım ve iletişim harcamaları için, 10 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Samsun’daki bölünmüş yol uzunluğunu 120 kilometreden alıp, 310 kilometreye çıkardık. Samsun’u bölünmüş yollarla Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’a bağladık. Hükümetlerimiz döneminde, Samsun il genelinde; 235 kilometre bitümlü sıcak kaplamalı yol yaptık. 2’si çift tüp tünel olmak üzere, toplam uzunluğu 2 bin 235 metre olan 22 adet tünel yaptık. Bunun yanında, toplam uzunluğu 14 bin 193 metre olan 113 adet köprüyü tamamladık. 1993-2003 arasında ilimizdeki karayolları için sadece 701 milyon liralık harcama yapılırken, hükümetlerimiz döneminde bu miktarı 12 kat artarak, 9 milyar liranın üzerine çıkardık. Samsun’daki 10 adet karayolu yatırımlarımızın proje toplam bedeli 9 milyar liranın üzerindedir.”

Türkiye’nin her köşesinde yapılan ulaşım ve altyapı yatırımlarının ayrı bir heyecan verdiğini belirten Karaismailoğlu, “Gittikleri yerin üretimini, istihdamını, ticaretini, eğitimini, kültür ve sanatını bile canlandıran yollarımız tıpkı akarsu gibidir. Bizler de bu yolları ülkemizin en ücra köşesine kadar götürüyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU