Advert

‘‘81 İlden 81 Öğretmen Projesi’’ Yine Alaçam’dan

“81 İlden 81 Öğretmen Projesi’ne Samsun ilini temsilen gönderilen öğretmen, geçen yıl da olduğu gibi yine Alaçam ilçemizden seçilmiştir

‘‘81 İlden 81 Öğretmen Projesi’’ Yine Alaçam’dan

“81 İlden 81 Öğretmen Projesi’’ kapsamında, yaptığı yenilikçi uygulamalar ve eğitime kattığı değerler sonucunda ilçemiz Soğukçam Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatih BİLGİN Samsun ilini temsilen seçilmiştir.

Soğukçam Ortaokulunda yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ‘’81 İlden 81 Öğretmen Projesi’’ kapsamında 13-14 Aralık 2018 tarihinde Konya da düzenlenen Şeb-i Arus törenine davet edilmiştir.

Yaptığı çalışmalar

- 2010-2012 Yılları arasında Avrupa Birliği Okul Ortaklıkları Comenius projesi gerçekleştirdi.

- 2018 TÜBİTAK Ortaokullar arası Bireysel Araştırma Projeleri yarışmasında danışmanı olduğu  2 proje ile bölge sergisinde derece aldı.

- 2018 Avrupa Birliği Erasmus + Ka229 proje başvurularında projesi kabul edildi ve 2020 yılına kadar sürecek olan proje çalışmalarını halen yürütmektedir.

-“Bizim Hikayemiz’’ adlı hikaye kitabının yazımını koordine ederek hikayenin basımında büyük katkıları oldu. 

- E-Twinning alanında 4 faklı sertifikalandırılmış proje yürütücülüğü yapmakta ve değişik projelerde ortaklıkları bulunmaktadır.

- TEMA Vakfı üyesi olup , bölgesel ve ulusal ağaçlandırma kampanyalarında görev almaktadır.

-İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması’nda  rehberlik ettiği öğrencisiyle  birincilik ödülünü almıştır.

-Ardunio ve Robotik üzerine eğitimler alarak, okulunda  ‘‘Kodlama ve STEM Eğitimi’’ sınıfının açılmasına katkı sağladı.

-Bir çok seminer ve kongreye  katılımcı olarak  katıldı.

Öğretmenimizin yaptığı bu özverili çalışmalar neticesinde Samsun ilini temsil etmesi Soğukçam Ortaokulu ve Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına önemli ve gurur vericidir.

Geçen yıl da yine ‘’81 İlden 81 Öğretmen Projesi’’ kapsamında Samsun ilimizi temsilen Çanakkale Programına gönderilen  Resai Aydın İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayşe Leyla TANER isimli öğretmenimizin de Alaçam ilçemizden seçilmesi, ilçemizde eğitim öğretim adına güzel çalışmalara imza atıldığının bir göstergesidir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
“RENKAHENK” KARMA SERGİSİ AÇILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI
PELİTBÜKÜ GÖKGEL'DE BOLLUK AŞI YAPILDI