Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SIKI DENETLENİYOR

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı taşımalı eğitim ile okullara öğrenci taşıyan servis araçları Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Uğur Menekşe ve Kenan Keskin tarafından Okul idarecileri ile birlikte sürekli olarak belli periyotlar halinde denetleniy

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ SIKI DENETLENİYOR

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı taşımalı eğitim ile okullara öğrenci taşıyan servis araçları Alaçam  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Uğur Menekşe ve Kenan Keskin tarafından Okul idarecileri ile birlikte sürekli olarak belli periyotlar halinde denetleniyor.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak ve kaza risklerini en aza indirmek için denetlemelerini sıkılaştırıyor. Denetlemeye tabii tutulan okul servisleri ve sürücüleri, tepeden tırnağa yetkililer tarafından kontrol ediliyor.

     Denetlemelerde önce, okul servis sürücüleri mercek altına alınıyor. Sürücünün, öğrencileri taşımaya uygun olup olmadığına dikkat ediliyor. Ekipler, şoförün sürücü belgesi, servis taşımacılığı yetki belgesi, psikoteknik raporlarına, mesleki yeterlilik belgelerini (SRC) kontrol ediyor. Kontrollerde sürücülerin GBT sorgulamaları da yapılarak, adli sicil kayıtlarının durumu ele alınıyor. Sürücünün kılık kıyafetine ve aracın temiz olmasına da ayrıca önem veriliyor

     Denetlemelerde Ekipler, sürücünün ardından aracın kontrollerini yapıyor. Taşıma kapasitesi üzerinde öğrencinin taşınıp taşınmadığına bakılıyor. Denetlemelerde araçların gerekli mevzuattaki özellikleri sağlayıp sağlamadığı da inceleniyor. Servis aracında emniyet kemerlerini, Aracın arka kısmında, “Okul Taşıtı, Dur” yazılı tabela ve aydınlatmaları , Servis araçlarında, öğrencilerin inip bindiği platform ve kapıların uygunluğuna bakılıyor. Araçta, ilk yardım seti, yangın söndürme tüpü, trafik seti, Hijyenik koşullar ve dezenfektanlar vb. şeyler kontrol ediliyor. 

Kontrollerde dikkat edilen bir diğer husus ise, aracın periyodik olarak bakımlarının yapılıp yapılmadığı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU