Advert
Advert
Advert

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 83. Yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Alaçam’da Atatürk’ü anma ve çelenk sunma programına Samsun Vali Yardımcısı ve Alaçam Kaymakam V. Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı İlyas Acar, Alaçam Cumhuriyet Baş Savcısı Emre Aydın, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Saat:09.00’da Çelenklerin anıta sunulmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İkinci tören, Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başlayan program Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından okunan şiirler ve slayt gösterileri ile devam eden programda çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Şener tarafından Atatürk’ün hayatını anlatımı ile devam eden program Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin bir birinden güzel şarkılar ile son buldu.

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapılan Programa Samsun Vali Yardımcısı ve Alaçam Kaymakam V. Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Ertan Baş, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU