Advert

11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı 2021 yılında çıkan orman yangınları nedeniyle bu yıl düzenlenecek Milli Ağaçlandırma Günü’nde yanan ormanların anısı için her bir vatandaşın adına 3 fidan dikiyor.

11 KASIM

"Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes" sloganıyla 84 Milyon için 3’er fidan dikeceğini sosyal medya hesapları ve sitesinden duyurdu. Bakanlık 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle vatandaşları fidan dikim alanlarına davet ederek tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak toplu halde fidan dikimleri gerçekleştirdi.

Alaçam Orman İşletme Müdürlüğü tarafından da, İlçenin Gökçeboğaz mahallesinde bulunan Gökçeboğaz İlk/Ortaokulu bahçesinde fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye başkanı, daire amirleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi. Alaçam Orman İşletme Şefi Eyüp Can Çarkacı'nın açılış konuşması ile başlayan program, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural ve Belediye başkanı İlyas Acar'ın konuşmaları ile devam etti. Fidan dikimleri ve günün anısına toplu bir fotoğraf alınarak program sonlandırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
ALAÇAMLI GENÇLER İZCİLİK KAMPINDA BULUŞTU
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI
SAMSUN VALİLİĞİNE ORHAN TAVLI ATANDI